۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۰،‏ ۱۰:۲۱
کد خبرنگار: 3081
کد خبر: 84331870
۱ نفر

برچسب‌ها

به رغم فشار دولت ها، فریاد همبستگی با فلسطین در اروپا ادامه دارد

تهران-ایرنا- به رغم اعلام مخالفت برخی دولتهای اروپایی از جمله فرانسه و آلمان با برگزاری تظاهرات ضد اسرائیلی، فریاد همبستگی با مردم مظلوم فلسطین در این کشورها همچنان تداوم یافته است؛ بسیاری از تظاهرکنندگان جریمه و بازداشت شده و یا مورد تعقیب قضایی قرار گرفته اند.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا به نقل از روزنامه فرانسوی لوفیگارو، با تشدید درگیری های غزه، بار دیگر نزدیک به سه هزار و ۵۰۰ نفر در برلین برای اعلام همبستگی با فلسطین به رغم ممنوعیت دولت آلمان برای برگزاری تظاهرات ضد اسرائیلی به خیابان ها آمدند. فرماندهی پلیس برلین از بازداشت ۵۹ نفر در این تظاهرات خبر داد.

این روزنامه فرانسوی افزود: تظاهرکنندگان در این راهپیمایی با سردادن شعارهایی علیه اسرائیل پرچم این رژیم را آتش زده و با پرتاب سنگ به نشانه انتفاضه با مردم مظلوم فلسطین اعلام همبستگی کردند. پلیس برای متفرق کردن تظاهرکنندگان از گاز اشک آور و اسپری فلفل استفاده کرده است.

لوفیگارو خاطرنشان کرد: تداوم درگیری ها بین رژیم صهیونیستی و نیروهای مقاومت فلسطین تاکنون منجر به برگزاری چندین تظاهرات در آلمان طی روزهای اخیر برای اعلام همبستگی با مردم فلسطین شده است. 

به نوشته این روزنامه فرانسوی، رئیس شورای مرکزی یهودیان در آلمان از نیروهای پیس این کشور خواست تا موضعی سخت علیه یهودی ستیزی اتخاذ کند.

وی گفت که حوادث اخیر تاریک ترین دوره های تاریخ آلمان را به ذهن متبادر می کند. 

لوفیگارو در ادامه نوشت: وزیر کشور آلمان نیز روز گذشته اعلام کرد که با هرگونه نفرت پراکنی یهود ستیزانه به شدت برخورد خواهد کرد.

وی در گفت و گو با روزنامه بیلد آلمان گفت: سوزاندن پرچم اسرائیل در خاک آلمان قابل تحمل نیست.

به رغم ممنوعیت ها، فریاد همبستگی با فلسطین در اروپا ادامه دارد

در فرانسه نیز به رغم مخالف دولت با بر برگزاری تظاهرات ضد اسرائیلی، بنابر آمار رسمی بین ۲۵۰۰ تا ۳۵۰۰ نفر (به گفته برگزارکنندگان این تظاهرات بین ۴۵۰۰ تا ۵۰۰۰ نفر) در پاریس برای اعلام همبستگی با مردم فلسطین به خیابان ها آمدند. در این تظاهرات همچنین ۴۲۰۰ نیروی پلیس برای پراکنده کردن حامیان مردم فلسطین در محل راهپیمایی مستقر شده بودند.

لوفیگارو اضافه کرد: این درحالی است که وزارت کشور فرانسه از برگزاری تظاهرات نزدیک به ۲۲ هزار نفر در سراسر این کشور خبر داده است.

وزارت کشور فرانسه از جریمه ۳۶۷ نفر و بازداشت ۴۵ نفر از تظاهرکنندگان و همچنین آغاز تعقیبات قضایی برای ۶ نفر از آن ها در جریان این تظاهرات خبر داده است.

نیروهای اشغالگر صهیونیست از دوشنبه گذشته حملات و تجاوزهای وحشیانه خود علیه باریکه غزه و فلسطینی ها را شروع کرده اند که تاکنون در اثر این حملات ۱۹۷ فلسطینی شهید شده اند که در میان آنها ۵۸ کودک و ۳۴ زن به چشم می‌خورد و همچنین یک هزار و ۲۳۵ فلسطینی دیگر نیز زخمی شدند.

مقاومت فلسطین نیز در پاسخ به ادامه تجاوزهای صهیونیست ها و حملات به غزه، اقدام به موشک باران سرزمین های اشغالی کرده است

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha