۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۰،‏ ۱۰:۴۲
کد خبرنگار: 1795
کد خبر: 84331856
۰ نفر

برچسب‌ها

امتحانات حضوری دانش آموزان البرز آغاز شد

کرج - ایرنا - همزمان با سراسر کشور،امتحانات حضوری دانش آموزان پایه نهم و دوازدهم با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی روز دوشنبه در استان البرز آغاز شد.

۳۵ هزار و ۵۰۰ دانش‌آموز البرز در امتحانات پایه دوازدهم  و۳۳ هزار و ۶۰۸ دانش آموز نیز در امتحانات پایه نهم سال تحصیلی جاری به صورت حضوری شرکت می کنند.

 امتحانات نهایی دانش‌آموزان در استان البرز همزمان با سراسر کشور از ۲۷ اردیبهشت آغاز و تا ۲۲ خرداد ماه سال جاری ادامه دارد.

تمهیدات لازم از نظر رعایت پروتکل های برای حضور دانش آموزان درحوزه های امتحانات نهایی دراستان البرز پیش بینی شده است.

شرایط امتحانات نهایی در استان البرزبه بهترین وجه ممکن در مدارس و حوزه های امتحان آماده شده است.

مدیرکل آموزش و پرورش البرز روز دوشنبه درحاشیه بازدید از دبیرستان دخترانه هوشمند فاطمیه آموزش و پرورش ناحیه یک کرج به ایرنا گفت: از اعتماد اولیا و دانش آموزان در آزمون حضوری پایه نهم و دوازدهم به آموزش و پرورش استان قدردانی می کنم.

سالارقاسمی بیان داشت: حوزه های امتحانی پایه دوازدهم دراین استان به ۲ برابر افزایش یافته است.

وی با اشاره به اینکه در شرایط عادی برای امتحانات پایه دوازدهم درالبرز ۹۰ حوزه امتحانی پیش بینی می شد که در وضعیت کنونی بیش از ۱۸۰ حوزه، محل برگزاری امتحانات پایه دوازدهم اختصاص یافته است.

قاسمی یادآورشد: درطول ایام امتحانات برای حفظ سلامت دانش آموزان درامتحانات حضوری نیاز به همراهی واعتماد والدین و دانش آموزان داریم تا امتحانات با ضریب بالای ایمنی با رعایت اصول کامل پروتکل های بهداشتی تعریف شده از سوی ستاد کرونا برگزارشود.

وی با بیان اینکه صندلی های دانش‌آموزان با فاصله دو مترازهم در فضای حوزه های امتحانی البرز چینش شده است، امتحانات حضوری دانش آموزان پایه نهم نیزدر سه نوبت صبح، ظهر و عصر برنامه ریزی واجرایی شده است.

قاسمی ادامه داد:  خاطرنشان کرد: با توجه به اهمیت و تاثیرگذاربودن پایه نهم و دوازدهم در سرنوشت،هدایت تحصیلی، کنکور و شغل دانش آموزان درآینده می بایست توجه بیشتری کنیم تا سنجش واقعی از دانش آموزان انجام شود.

وی تصریح کرد: حفظ سلامت دانش آموزان، رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی از مسائل محوری آزمون حضوری دانش آموزان است که برای آن برنامه ریزی لازم انجام شده است.

وی اضافه کرد: تصمیم برگزاری امتحانات حضوری را اعضای ستاد کرونا کشورگرفته است زیرا آموزش و پرورش از زمان شیوع ویروس کرونا تا کنون چندین آزمون ازجمله کنکور والمپیادهای علمی را برگزارکرده که گزارش کارشناسان دانشگاه علوم پزشکی و ستاد کرونا نشان از رعایت پروتکل های بهداشت در راستای حفظ سلامت دانش آموزان داشته است.

مدیرکل آموزش و پرورش البرزعنوان کرد: ۳۰ درصد مطالب درسی کتاب ها نیز برای آزمون که شامل یک سوم محتوای کتاب می شود، حذف شده است و سوالات آزمون حضوری نیز برحسب آموزش مجازی طرح شده است.

وی گفت: برگه امتحانی برای دانش‌آموزان مقطع نهم را معلمان هر مدرسه تصحیح خواهند کرد و صیح کردن برگه امتحانی دانش‌آموزان پایه دوازدهم نیز استانی خواهد بود.

قاسمی افزود: آن دسته از دانش آموزانی که به دلیل موجه نتوانند در سر جلسه امتحان حضور یابند ، با ارائه مدارک و مستندات ، در شهریور ماه از آنها امتحان گرفته خواهد شد.

وی تاکید کرد: مراقبت از سلامتی دانش آموزان در برابر ویروس کرونا در حوزه ها و کانون های برگزاری امتحانات حضوری پایه های نهم و دوازدهم از اهمیت ویژه ای برای آموزش و پرورش برخوردار است و به همین علت با دقت و وسواس بر رعایت نکات بهداشتی نظارت خواهد شد.

استان البرز ۴۷۳ هزار دانش آموزدارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha