۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۰،‏ ۹:۳۹
کد خبرنگار: 2059
کد خبر: 84331851
۱ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

وزیر بهداشت وارد مشهد شد

مشهد- ایرنا- وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی امروز ۲۷ اردیبهشت به منظور سفری سه روزه به چند شهرستان استان با استقبال استاندار خراسان رضوی وارد مشهد شد.

دکتر سعید نمکی پیش از ظهر دوشنبه در نشست ستاد استانی مقابله با  کرونا در خراسان رضوی شرکت می‌کند تا از نزدیک در جریان روند اقدامات پیشگیرانه و درمانی بیماران کووید ۱۹ در این استان قرار گیرد.
وزیر بهداشت همچنین به زیارت حرم مطهر امام رضا مشرف شده و با تولیت آستان قدس رضوی دیدار خواهد کرد. 
وی در ادامه برنامه‌های این سفر از عصر امروز با همراهی محمدصادق معتمدیان استاندار خراسان رضوی سفر به شهرستانهای سبزوار و نیشابور را در این استان آغاز می‌کند. 
شرکت در نشست ستاد منطقه‌ای مقابله با کرونا در شهرستان سبزوار، حضور در مراسم پویش ره سلامت در نیشابور همزمان با بزرگداشت روز حکیم عمر خیام نیشابوری و بهره‌برداری از چندین پروژه بهداشتی و درمانی در شهرستانهای نیشابور و سبزوار  از دیگر برنامه‌های وزیر بهداشت در این سفر هستند.  

سفر دکتر نمکی به خراسان رضوی در شرایطی صورت گرفته که این استان ظرف دو روز اخیر بر اساس آخرین رنگ‌بندی نرم‌افزار ماسک از وضعیت قرمز شیوع ویروس کرونا خارج شده است.

همچنین هیچیک از شهرستانهای ۳۳ گانه خراسان رضوی در وضعیت قرمز قرار ندارد. شهرستانهای نیشابور، چناران، کاشمر و گناباد که پیش از این در وضعیت قرمز کرونا داشتند با کاهش تعداد مبتلایان هم‌اینک در وضعیت نارنجی به سر می‌برند. 
بر این اساس هم‌اینک شهرستانهای درگز، قوچان، بینالود، مشهد، تربت‌حیدریه، چناران، کاشمر، سرخس، سبزوار، گناباد و نیشابور در خراسان رضوی وضعیت نارنجی و بقیه شهرستانهای استان وضعیت زرد شیوع کرونا را تجربه می‌کنند. 
۸۰ درصد جمعیت شش میلیون و ۸۷۰ هزار نفری خراسان رضوی زیر پوشش خدمات بهداشتی و درمانی دانشگاه علوم پزشکی مشهد هستند. بقیه جمعیت این استان توسط دانشگاههای علوم پزشکی سبزوار، گناباد، تربت‌حیدریه و دانشکده‌های پزشکی نیشابور و تربت‌جام خدمات‌رسانی می‌شوند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha