۸۱۸ طرح تولیدی اشتغالزا در استان مرکزی شناسایی شد

اراک - ایرنا - رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی گفت: ۸۱۸ طرح تولیدی بین ۲ تا ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی در نقاط مختلف این استان شناسایی شد.

«سعید جعفری کرهرودی» روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا، افزود: مجموع سرمایه‌گذاری در این طرح‌های تولیدی بیش از ۱۵۲ هزار میلیارد ریال است که در صورت بهره‌برداری؛ ۳۰ هزار و ۴۵۹ فرصت شغلی جدید در استان مرکزی ایجاد می‌شود. 

وی ادامه داد: شهرستان‌های اراک با ۲۰۲ طرح، زرندیه با ۱۸۶ طرح و ساوه با ۱۶۸ طرح بیشترین و شهرستان خنداب با چهار طرح کمترین طرح‌های تولیدی شناسایی شده را به خود اختصاص داده‌اند. 

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی بیان کرد: از مجموع این طرح‌های شناسایی شده، ۴۷۰ طرح بالای ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی هستند که میزان سرمایه‌گذاری در این طرح‌ها نیز حدود ۶۰ هزار میلیارد ریال ارزیابی می‌شود. 

جعفری کرهرودی میزان اشتغال طرح‌های بالای ۶۰ درصد استان مرکزی را ۱۷ هزار و ۶۴۰ فرصت عنوان کرد و اظهار داشت: شهرستان اراک با ۱۰۱ طرح بیشترین و خنداب با سه طرح کمترین طرح‌های تولیدی بالای ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی را به خود اختصاص داده‌اند. 

وی، شمار پروانه‌های بهره‌برداری موجود در استان مرکزی تا پایان سال ۹۹ را ۲ هزار و ۶۰۶ فقره عنوان کرد و گفت: مجموع سرمایه‌گذاری در این طرح‌ها ۳۵۶ هزار و ۷۹۵ میلیارد ریال است که ۱۰۸ هزار و ۹۱۷ فرصت شغلی نیز به دنبال دارد. 

بیش از ۲ هزار و ۸۰۰ واحد صنعتی کوچک، متوسط و بزرگ در نقاط مختلف استان مرکزی فعالیت می‌کنند.

استان مرکزی دومین قطب صنایع مادر تخصصی و قطب چهارم صنعت کشور است و از نظر تنوع محصولات صنعتی در کشور آوازه دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha