رفاقت در رقابت کلید واژه رسانه برای مشارکت انتخاباتی باشد

کرمان - ایرنا - مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان گفت: رفاقت در میدان رقابت کلید واژه رسانه ها برای جلب مشارکت حداکثری مردم در انتخابات باشد.

به گزارش ایرنا، محمد رضا علیزاده شامگاه یکشنبه با اعلام  این مطلب  به رسانه ها و با تاکید بر تقویت انگیزه و امید در جامعه و پرهیز از تخریب و یاس آفرینی در شرایط حساس کنونی افزود: رفاقت در میدان رقابت، کلید واژه رسانه های استان برای جلب مشارکت حداکثری مردم در انتخابات باشد.

وی تصریح کرد : رسانه‌ها فارغ  از هر طیف و جناحی  همواره منافع ملی، امنیت ملی و حفظ تمامیت ارضی کشور را سرلوحه اقدامات‌شان قرار داده اندو این موضوع در مقاطع حساسی چون انتخابات باید بیش از گذشته مورد توجه قرار گیرد تا فضای افکار عمومی به سمت امید و اعتمادسازی هدایت شود پ.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان بیان کرد: این روزها، رسانه های، خبرگزاری ها و کانال های خبری و غیر خبری بیگانگان، به شدت و هدفمند و همسو در حال تخریب و پراکندن بذر یاس و دلسردی  در جامعه هستند.

وی ادامه داد: بنابراین رسانه ها و اهالی رسانه دلسوز و متعهد می‌دانند در چنین شرابطی تقویت حس همگرایی در عین رقابتهای سالم انتخاباتی از نکات مهم و ظریف در این زمینه است.
علیزاده با بیان این که فضای مجازی به دلیل سهولت دسترسی، تاثیرگذاری قابل توجهی بین آحاد جامعه پیدا کرده است افزود: این فضا زمینه بسیار خوبی برای گفتمان سازی، پاسخ به شایعات، تولید محتوای موثر، معرفی کاندیداها و سایر موارد دارد.

وی اظهار داشت: اما در عین حال اگر مراقبت نشود می تواند به محملی برای گسترش شایعه، ترویج بد اخلاقی و تخریب های هدفمند علیه نظام اسلامی باشد و به همین دلیل حضور، مشارکت و داشتن برنامه در فضای مجازی از سوی فعالان رسانه استان  در این روزها بسیار اثر گذار است.

مدیرکل فرهنگ. و ارشاد اسلامی استان کرمان تاکید کرد: تبیین اهمیت انتخابات به عنوان بهترین و تنها  راه  گشایش در کشور در همه زمینه ها، تبیین نقش مردم در انتخاب شرایط آینده کشور، تبیین تبعات عدم مشارکت مردم در انتخابات، ایجاد شور و نشاط انتخاباتی در عین آرامش و پرهیز از دوقطبی کردن جامعه؛  نکاتی است که برای رسیدن به مشارکت حداکثری  لازم است از سوی رسانه ها، خبرنگاران و فعالان فضای مجازی  مورد بررسی و تبیین قرار گیرد.
وی افزودد: علاوه بر انتخابات ریاست جمهوری  انتخابات شوراهای شهر و روستا نیز اهمیت دارد و باید زمینه تقویت حضور حداکثری مردم و انتخاب نامزد اصلح از سوی رسانه‌ها به جامعه شناسانده شود.
علیزاده تصریح کرد: رسانه‌ها و اهالی رسانه  استان همیشه تلاش کرده اند در جهت منافع ملی، تقویت بنیان های اجتماعی، پرهیز از تخریب شخصیت های شناخته شده در همه  بخش ها حرکت کرده و  عملکردی قابل دفاع، امید آفرین و قانون محور داشته باشند و امید داریم این رویه همچنان با قدرت و قوت ادامه داشته باشد.

انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا و ریاست جمهوری بطور همزمان در ۲۸خردادماه برگزار می شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha