عمران‌خان و ماهاتیرمحمد تهاجم رژیم صهیونیستی را محکوم کردند

اسلام‌آباد - ایرنا - نخست وزیر پاکستان و نخست وزیر سابق مالزی حملات رژیم صهیونیستی در غزه را محکوم و خواستار اقدامات جامعه جهانی برای جلوگیری از تهاجم رژیم اشغالگر قدس شدند.

به گزارش ایرنا، دفتر نخست وزیری پاکستان یکشنبه شب با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد: «عمران‌خان» در تماس تلفنی «ماهاتیر محمد» همتای سابق مالزیایی خود آخرین تحولات فلسطین اشغالی و تداوم حملات رژیم اشغالگر صهیونیستی علیه مردم بی‌دفاع در نوار غزه را بررسی کرد.

در این بیانیه آمده است: آنان با ابراز نگرانی از وخامت اوضاع در فلسطین، تداوم حملات اسرائیل را محکوم و با فلسطینیان بی دفاع اعلام همبستگی کردند.

عمران‌خان همچنین حمله نیروهای اشغالگر اسرائیل به نمازگزاران در مسجدالاقصی و حملات این رژیم را محکوم کرد.

نخست وزیر پاکستان و نخست وزیر سابق مالزی بر ضرورت اقدامات جامعه جهانی برای جلوگیری از حملات مداوم اسرائیل، محافظت از غیرنظامیان در فلسطین اشغالی و تسهیل راه حل عادلانه و پایدار برای تشکیل کشور مستقل فلسطین بر اساس قطعنامه‌های سازمان ملل تأکید کردند.

واکنش‌ها در پاکستان از سوی مقامات، رهبران سیاسی و مذهبی این کشور به حملات ارتش رژٰیم صهیونیستی به نوار غزه و شهادت ده‌ها نفر از فلسطینیان ادامه دارد و طی روزهای اخیر شهرهای مختلف پاکستان شاهد برگزاری تجمعات ضدصهیونیستی بود.

رهبران شورای ملی همبستگی در پاکستان، ائتلافی متشکل از ۳۰ گروه سیاسی و مذهبی این کشور نیز امروز تظاهرات سراسری در حمایت از مقاومت فلسطین و محکومیت حملات رژیم صهیونیستی برگزار کردند.

ارتش رژیم صهیونیستی از سه شنبه گذشته حملات وحشیانه‌ای را به نوار غزه آغاز کرده و تاکنون صدها غیرنظامی که اکثر آن‌ها را زنان و کودکان تشکیل می‌دهند، به شهادت رسانده‌ است.

نیروهای مقاومت اسلامی فلسطین در غزه نیز به تلافی جنایات رژیم صهیونیستی اقدام به پاسخگویی به این رژیم کرده و صدها موشک به سرزمینهای اشغالی شلیک کرده‌اند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha