هم‌افزایی باید براساس سند آمایش سرزمین در سیستان و بلوچستان انجام شود

زاهدان- ایرنا- رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی سیستان و بلوچستان گفت: با توجه به ضرورت ایجاد هم‌افزایی بین دستگاه‌های اجرایی این امر باید بر اساس سند آمایش سرزمین استان شکل گیرد.

به گزارش ایرنا مهرداد عرب‌اول روز یکشنبه درنشست بررسی ظرفیت‌های بودجه ۱۴۰۰ اظهارداشت: با راهبری شورای‌ برنامه‌ریزی و توسعه سیستان و بلوچستان در قانون بودجه ۱۴۰۰ افزون بر ۱۲ تبصره به سازمان بسیج سازندگی اختصاص پیدا کرده است.
وی افزود: با توجه به پراکندگی سیستان و بلوچستان و پروژه‌های در حال ساخت در آن سند آمایش سرزمین می‌تواند بسیار راه‌گشا و تسهیل‌کننده باشد. 
رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی سیستان و بلوچستان تصریح کرد: با نگاه به سند آمایش سرزمین باید فعالیت‌های هم‌افزا بین دستگاه‌های اجرایی شکل گیرد و این نگاه به طرح آمایش سرزمین از موازی‌کاری جلوگیری و سبب توسعه استان می شود. 
وی خاطر نشان کرد: در سال ۱۴۰۰ اجازه داده می‌شود با رعایت قوانین و مقررات و موازین شرعی دولت از طریق اسناد تسویه خزانه، بدهی‌های قطعی خود به اشخاص حقیقی و حقوقی، تعاونی و خصوصی، نهادها و موسسات عمومی غیردولتی، قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا و بسیج سازندگی را که در چهارچوب قوانین و مقررات مربوط تا پایان سال ۱۳۹۹ ایجاد شده با مطالبات قطعی معوق دولت از اشخاص مزبور تا مبلغ یکصد و ۵۰ هزار میلیارد ریال به صورت جمعی - خرجی تسویه کند.
عرب‌اول بیان کرد: به بانک‌های تجاری و تخصصی اجازه داده می‌شود امسال از محل منابع در اختیار نسبت به مشارکت و یا اعطای تسهیلات ارزی - ریالی با رعایت مقررات شورای پول و اعتبار به سرمایه گذاران بخشهای خصوصی، تعاونی و نهادهای عمومی غیردولتی و بسیج سازندگی برای طرح های صنایع تکمیلی و تبدیلی محصولات کشاورزی و دامی و صنایع پتروشیمی، تسهیلات طرح‌های صنایع تکمیلی و تبدیلی کشاورزی، با اولویت بهسازی و نوسازی واحدهای فعلی، طرح‌های آب و فاضلاب کل کشور و بویژه استان‌های خوزستان و سیستان و بلوچستان، احداث واحدهای جدید در نواحی روستایی و عشایری و در کنار قطب‌های تولید محصولات کشاورزی و مناطقی که قابلیت کشت پاییزه دارند اعطاشود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha