۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۰،‏ ۱۹:۵۵
کد خبرنگار: 926
کد خبر: 84331508
۰ نفر

برچسب‌ها

مسیر قشم به تولا بلوار می‌شود
عکس آرشیوی است

قشم- ایرنا- معاون فنی و زیربنایی سازمان منطقه آزاد قشم گفت: طرح بلوار تولا با هدف توسعه زیرساخت های حمل و نقل و ایمن سازی معابر روستایی اجرایی می‌شود.

محرم بهاورند عصر یکشنبه در جمع خبرنگاران افزود: این طرح به طول ۲.۵ کیلومتر و عرض متغیر ۴۰ تا ۷۲ متر میدان ورودی روستای تولا  را میدان صنایع شهر قشم متصل می‌کند.

وی ادامه داد: برای این طرح عمرانی با اعتباری افزون  بر ۴۹۰ میلیارد ریال اجرا می‌شود.

معاون فنی و زیربنایی سازمان منطقه آزاد قشم افزود: احداث کانال دفع آب‌های سطحی، تجهیزات روشنایی، فضای سبز، ریفیوژ، پل و سایر ابنیه فنی نیز در این طرح پیش بینی شده است.

گفتنی است با اجرای این طرح، تمام مسیر شهر قشم تا شهرک صنعتی تولا نیز بلوار می‌شود.

جزیره قشم با مساحت یک هزار و ۵۰۰ کیلومتر در سال‌های ۱۳۶۹ و ۱۳۷۰ با تصمیم دولت به ۲ بخش منطقه آزاد با مساحت ۳۰۰ کیلومتر و منطقه ویژه اقتصادی با مساحت یکهزار و ۲۰۰ کیلومتر تقسیم شد.

پیوند اقتصاد ملی به اقتصاد جهانی، انتقال تکنولوژی پیشرفته به منطقه، جذب سرمایه‌های خارجی، تربیت نیروی انسانی ماهر و متخصص و افزایش صادرات و کسب در آمدهای ارزی از جمله هدف‌های ایجاد منطقه آزاد قشم است.

شهرستان قشم شامل جزیره‌های قشم، هنگام و لارک با ۱۵۰ هزار نفر جمعیت از تنگه هرمز به موازات سواحل استان هرمزگان به طول ۱۵۰ کیلومتر و عرض میانگین ۱۱ کیلومتر در آب‌های خلیج فارس گسترده شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha