۳۸ طرح کارآفرینی حوزه فناوری اطلاعات در بوشهر تسهیلات دریافت کردند

بوشهر-ایرنا- مدیرکل ارتباطات و فناری اطلاعات استان بوشهر گفت: از آغاز سال جاری ۳۸ طرح کارآفرینی با هدف توسعه و ایجاد زمینه رشد اقتصادی شرکت‌های حوزه فناوری اطلاعات و استارت‌آپ‌ها تسهیلات دریافت کرده‌اند.

به گزارش ایرنا، علی سملیان عصر یکشنبه با تبریک روز ملی روابط عمومی و ارتباطات به رسانه‌ها اعلام کرد:  از این تسهیلات ۵۷ میلیارد ریال از محل منابع اشتغال روستایی اعطا شده‌است و علاوه بر آن رویدادهای استارت‌آپی و کارآفرینی نیز اجرا شده‌است.

وی افزود: در زمان حاضر ۱۰۰ شرکت و تیم نوآور در بخش فناوری اطلاعات و در حوزه‌های مختلف از جمله آموزش مجازی، طراحی وب سایت و اپلیکیشن موبایل، انیمیشن در استان بوشهر فعالیت می‌کنند که بیشتر در مراکز رشد و پارک علم و فناوری مستقر هستند و فعالیت سه شتاب‌دهنده در این زمینه روند حمایت از تیم‌های نوآور را سرعت بخشیده‌است.

سملیان ادامه داد: در زمان حاضر ظرفیت ورودی شبکه انتقال بوشهر۳.۲ ترابیت بر ثانیه است و  تعداد مشترکان پهنای باند ثابت در این استان ۱۴۵ هزار نفر و تعداد مشترکان پهن باند سیار یک میلیون و ۹۵ هزار نفر است.

مدیرکل ارتباطات و فناری اطلاعات استان بوشهر بیان کرد: حجم استفاده از اینترنت در بالاترین میزان در روزهای محدودیت‌های کرونایی به ۲۸۰ گیگابیت بر ثانیه رسید و وجود ظرفیت بستر مناسبی برای توسعه اپراتورهای مخابراتی در این استان است.

سملیان گفت: با اجرای ۱۰۴ کیلومتر فیبر نوری از محل طرح خدمات اجباری روستایی با همکاری شرکت مخابرات استان بوشهر در سال گذشته و توسعه این شبکه انتقال فیبرنوری روستایی در این استان، امکان ارائه سرویس‌های نسل سوم و چهارم اینترنت همراه برای ۱۴ سایت مهیا شد.

وی اضافه کرد: علاوه بر این با تجهیز ۱۰ مرکز تلفن ثابت به این زیرساخت، امکان ارائه سرویس اینترنت و صوت مناسب برای این مناطق فراهم شده‌است.

مدیرکل ارتباطات و فناری اطلاعات استان بوشهر با بیان اینکه یکی از نیازهای اساسی جامعه روستایی اتصال به اینترنت برای انجام امور روزانه، کسب و کارهای الکترونیکی و استفاده از خدمات دولت الکترونیک بویژه در روزهای کرونایی است، افزود: در سال گذشته با ارتقای ۱۲۰ سایت روستایی به سرویس اینترنت پرسرعت ۳G  یا ۴G ، بیش از ۲۳ هزار خانوار روستایی و با احداث ۱۵ سایت جدید تلفن همراه روستایی نیز سه هزار خانوار روستایی به شبکه ملی اطلاعات و سرویس اینترنت پرسرعت متصل شدند.

سملیان اظهار کرد: پیاده سازی پروژه‌های خدمات عمومی اجباری روستایی و استفاده از ابزارهای آن (دولت الکترونیک، تجارت الکترونیکی و آموزش الکترونیک) می‌تواند در کنار مدیریت صحیح استفاده از آن، توسعه روستایی را سرعت بخشد و  در تامین رفاه عمومی این مناطق بسیار موثر باشد.

وی ادامه داد: با توجه به ضرورت تکمیل پوشش ارتباطی در مناطق گردشگری و روستایی و به منظور ارائه خدمات الکترونیکی، ۱۵۷ دفتر خدمات ارتباطی روستایی و ۳۲ دستگاه خودپرداز ATM در روستاهای استان ارائه خدمت می‌کنند.

مدیرکل ارتباطات و فناری اطلاعات استان بوشهر با تاکید بر اجرای طرح پروژه هوشمندسازی مدارس شهری و روستایی اعلام کرد: اقدامات لازم برای توسعه زیرساخت‌های مورد نیاز مدارس این استان به پایان رسیده‌است و تاکنون یکهزار و ۱۳۳ مدرسه شهری و روستایی استان بوشهر هوشمندسازی شده که شامل ۵۵۷ مدرسه شهری و ۵۷۶ مدرسه روستایی است.

سملیان یادآور شد: ۹۳ درصد از جاده‌های استان بوشهر دارای پوشش مناسب مکالمه تلفن همراه هستند و از تعداد ۴۰۵ روستای بالای بیست خانوار جمعیت، ۳۸۳ روستا دارای سرویس اینترنت پرسرعت نسل سوم یا چهارم و یا Adsl هستند و تعداد ۵۸۳ روستا که ۹۳ درصد از کل ۶۲۶ روستای این استان است نیز دارای پوشش ارتباطی صوت هستند.

وی اضافه کرد: در سال گذشته ۲۲۷ سایت روستایی و شهری بوشهر به نسل سوم و چهارم اینترنت همراه ارتقا یافته است که از این تعداد ۱۳۵ سایت شهری و ۹۲ سایت در روستاها است و مجموع خانوارهای روستایی متصل به شبکه ملی اطلاعات در استان بوشهر به ۷۷ هزار خانوار افزایش یافته است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha