ثبت ۱۴هزار رکورد اطلاعاتی در پایگاه ملی داده‌های علوم‌زمین کشور

تهران- ایرنا- مدیر پایگاه ملی داده‌های علوم‌زمین کشور از ثبت ۱۴هزار رکورد اطلاعاتی در سامانه‌های تحت نظارت پایگاه ملی داده‌های علوم‌زمین کشور خبر داد.

به گزارش روز یکشنبه ایرنا از وزرات صنعت، معدن و تجارت، «امید اردبیلی» با بیان این‌که مدیریت داده یکی از وظایف مهم پایگاه ملی داده‌های علوم‌زمین است، افزود: این وظایف شامل چرخه‌ای از شناخت، گردآوری، ذخیره‌سازی و انتشار داده‌ها است.

مدیر پایگاه ملی داده‌های علوم‌ زمین کشور خاطرنشان‌کرد: پایگاه ملی داده‌های علوم زمین کشور سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌ معدنی کشور با ایجاد سامانه www.ngdir.ir و همچنین زیرسامانه‌های مرتبط به ارائه خدمات می‌پرازد.

وی تصریح‌کرد: فرآیند مدیریت داده با انتشار به پایان نمی‌رسد، زیرا داده‌ها نیازمند به‌روزرسانی هستند تا به‌صورت دقیق و کارآمد در دسترس کاربران قرار گیرند.

اردبیلی درباره وظایف حاکمیتی پایگاه ملی داده‌های علوم زمین نیز گفت: پارسال از سوی رهبر معظم انقلاب به سال «جهش تولید» نامگذاری شده بود که بر همین اساس پایگاه ملی داده‌های علوم زمین کشور توانست با ثبت بیش از ۱۴هزار رکورد اطلاعاتی در سامانه‌های تحت نظارت این مجموعه، جهش قابل توجهی در اشتراک‌گذاری و ارائه اطلاعات علوم زمین ایجاد کند و در جهت پیشبرد اهداف سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور گام بردارد.

به گفته وی، رکوردهای ثبت شده در سامانه‌ها شامل اطلاعات مکان محور در سامانه مدیریت اطلاعات مکانی (WebGIS)، اطلاعات کتابخانه‌ای در سامانه مدیریت اطلاعات توصیفی و اسنادی، گزارش‌های آماری و تحلیلی در موضوعات زمین‌شناسی، مواد معدنی، مخاطرات و بین‌الملل در بخش گزارش‌های موضوعی و نقشه راه علوم‌زمین و معدن در صفحه اصلی پورتال در دسترس است و کاربران می‌توانند از طریق سامانه فوق، دسترسی آزاد به این اطلاعات داشته باشند.

برپایه این گزارش، ارائه و انتشار اطلاعات علوم زمین و معدن بر اساس مجوزهای قانونی و اسناد بالادستی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور بر عهده پایگاه ملی داده‌های علوم زمین کشور است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار اقتصاد

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha