۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۰،‏ ۱۸:۲۵
کد خبرنگار: 1465
کد خبر: 84331414
۰ نفر

برچسب‌ها

مدیر حوزه‌های علمیه کشور: آسیب‌های اجتماعی  با روحیه جهادی رفع می‌شود

یزد- ایرنا- مدیر حوزه‌های علمیه سراسر کشور گفت: تعامل مسوولان حوزه ها و مدیران جمعیت هلال احمر می‌تواند نتایج خوبی در مدیریت بحران‌ها به همراه داشته باشد و آسیب‌های اجتماعی با روحیه جهادی رفع می‌شود.

به گزارش عصریکشنبه روابط عمومی جمعیت هلال احمر یزد، حجت الاسلام والمسلمین علیرضا اعرافی در دیدار با مدیرعامل و شورای معاونان این جمعیت افزود: تعامل با هلال احمر دارای ظرفیت‌های بالنده‌ای است و باید از این فرصت  به نفع مردم و جامعه به نحو مناسب استفاده کرد.

وی از  تلاش‌ها و خدمات اجتماعی و فرهنگی و آموزشی این نهاد مردمی قدردانی کرد و ادامه داد: در اسلام، نظام امدادی و خدماتی زیادی وجود دارد که در کمک‌رسانی به مردم بسیار مهم است و در این آیین ، تامین نیازهای مادی و معنوی و اخلاقی و دینی و فکری زندگی اهمیت دارد.

امام جمعه میبد تصریح کرد: فعالیت در قبال جامعه در ۲ بخش تعالی و زندگی و تامین نیازهای زیستی و حیاتی است و هر ۲ اهمیت زیادی دارد و تاکید زیادی بر تامین نیازها شده و اسلام، نظامی جامع است و بسیاری از تامین نیازها در آن اختصاص به شیعیان و مسلمانان ندارد و تامین نیازهای انسان و حقوق بشر مورد توجه است.

اعرافی بیان کرد: اقدامی که  اسلام در یاری رساندن به دیگران آورده و اختصاص به شیعیان دارد عام است و بسیاری در زمینه یاری رساندن و درمان امداد و نجات دیگران مسایل مشترک است و کاری به اعتقادات مذهبی و دینی ندارد و ارزش و پاداش زیادی برای آن ذکر شد.

مدیر حوزه‌های علمیه کشور تصریح کرد: اگر انسان در شرایط سختی به فریاد کسی برسد ارزش آن کار بیش از دیگران است و رفع بسیاری از مشکلات نیاز به همفکری و همراهی دستگاه‌های خصوصی و دولتی نیاز دارد و به هم پیوستگی و اقدامات شبکه‌ای منجر به موفقیت می‌شود.

اعرافی با اشاره بر اینکه تعامل حوزه و هلال احمر می‌تواند نتایج خوبی در مدیریت بحران‌ها به همراه داشته باشد خاطرنشان کرد: ما به نیروهای جهادی نیاز داریم تا در بحران‌ها بتوانیم موفق عمل کنیم و در نظام حوزوی نیز نیروهایی هستند که در بحران‌ها حضور دارند.

حدود ۱۰ هزار نفر داوطلب عضو جمعیت هلال احمر استان یزد است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha