صالحی امیری: خدمات اکبر ترکان به کشتی ارزشمند و غیرقابل انکار بود

تهران-ایرنا- رئیس کمیته ملی المپیک گفت : هر جا اکبر ترکان حضور داشت سبب خیر برای آن مجموعه می‌شد و در حوزه ورزش قهرمانی و یک دهه حضور در فدراسیون کشتی، موجب خدمات بسیار ارزشمند، ماندگار و غیرقابل انکار بود.

به گزارش ایرنا از کمیته ملی المپیک، سیدرضا صالحی امیری  درپی درگذشت اکبر ترکان مشاور رییس جمهوری  گفت: وی اخلاق کم نظیری داشت و در رفتار با موافقان و مخالفان و استفاده حداکثری از ابزار گفت وگو بنوعی نماد یک مدیر تعامل گرا و اخلاق محور بود.

وی ضمن ابراز تاسف و تاثر شدید از درگذشت اکبر ترکان، ادامه داد: ترکان در مقطع انتخابات و روی کار آوردن دولت حسن روحانی نقش بسیار پررنگی ایفا کرد و علاقه وی به مرحوم اکبر هاشمی رفسنجانی عامل اصلی همکاری‌اش با روحانی بود.

صالحی امیری همچنین به خدمات ارزنده ترکان در کشور اشاره کرد و گفت: مردی بزگ و سخت کوش که خدمات او ماندگار  است زیرا  دغدغه اش، دغدغه مردم و دردش، درد مردم بود.

رییس کمیته ملی المپیک اضافه کرد: سالیان زیادی ارتباط و تعامل خوبی با هم داشتیم که چند ویژگی ممتاز از جمله هوش و دانش سرشار در حوزه های مختلف از جمله در اقتصاد، صنعت، مدیریت و حتی حوزه اجتماعی از ویژگی های  وی بود.  به گفته صالحی امیری، ترکان انباشتی از اطلاعات و آمار را در ذهن داشت و در استدلال و اقناع گری کم نظیر بود.

وی خاطر نشان کرد: ویژگی دیگر ایشان صداقت، شفافیت و صراحت کلام بود اساساً برای بیان نقطه نظرات، خود سانسوری نمی کرد و آن چیزی را که در جهت منافع و مصالح مردم و کشور بود تحلیل و بیان می کرد، در واقع قدرت تجزیه و تحلیل مسائل کلان کشور و عبور از انبوه بحران ها، از جمله مسائلی بود که دائما وی را به فکر وامیداشت.

صالحی امیری در ادامه گفت: مرحوم ترکان مدیر و خدمتگزار کشور، انسانی دردمند نسبت به مشکلات مردم بود و همواره در برابر مسائل کشور در کمال تواضع و فروتنی فردی مسوولیت پذیر و با انگیزه بود که خستگی نمی شناخت و ضمن احساس تکلیف و دغدغه مندی دنبال راه حل های ممکن می گشت و حتی در زمانی که در حال دست و پنجه نرم کردن با بیماری‌اش بود از خدمت به مردم دست نکشید و بیماری هیچ‌گاه مانع کار و فعالیت وی نشد.

وی در پایان  تاکید کرد: بدون تردید نسل جوان امروز از تجربه های گرانقدر این انسان سختکوش، باشرافت، با فضیلت و اخلاق مدار بهره خواهند برد و آیندگان از وی به نیکی یاد خواهند کرد.

 مرحوم اکبر ترکان تکنوکراتی خوش‌نام، با سابقه چهار دهه مدیریت در عرصه‌های کلان اقتصادی، نقش موثری در توسعه میدان مشترک پارس جنوبی و تثبیت جایگاه مناطق آزاد در نظام اقتصادی کشور داشت بعد از تحمل چند سال بیماری دیابت و ناراحتی های کلیوی، بامداد روز یکشنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۰ در ۶۹ سالگی دار فانی را وداع گفت و به دیار حق شتافت.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha