استاندار: حوزه فناوری اطلاعات در آذربایجان شرقی متحول شده است

تبریز- ایرنا- استاندار آذربایجان شرقی با بیان اینکه تحول چشمگیری در این استان در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات اتفاق افتاده است، گفت: اگر زیرساخت‌ها در این حوزه فراهم نبود در دوران کرونا با مشکلات بسیاری روبرو می‌شدیم.

محمدرضا پورمحمدی روز یکشنبه در دیدار با مدیران زیرمجموعه اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اظهار کرد: بر اساس گزارش ارائه شده کارهای بسیار مهمی در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات در استان انجام شده است.

وی با اشاره به شیوع کرونا و تعطیلی کسب و کارها، اظهار کرد: اکنون در دنیا حوزه دیجیتال و الکترونیک همه چیز را احاطه کرده است و اگر نتوانیم هماهنگ با دنیای امروز حرکت کنیم پس روی خواهیم کرد.

پورمحمدی با تاکید براینکه باید سرعت سرمایه‌گذاری در این بخش افزایش یابد، افزود: ایراداتی وجود دارد ولی اقدامات بسیار خوبی در این حوزه انجام شده است.

استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به اینکه اکنون همه کارها از طریق فضای مجازی در حال انجام است و دنیای امروز عصر اطلاعات و ارتباطات است، اضافه کرد: کسب و کارهای بسیاری در حوزه فضای مجازی و اینترنت فعال هستند .

پورمحمدی با اشاره به اینکه حوزه اینترنت بسیار مهم و استراتژیک است، اظهار کرد: اکنون راه حل کنترل ترافیک و حفظ محیط زیست، کاهش تردد و انجام کارها به صورت اینترنتی است.

وی ادامه داد: رضایت مردم بسیار اهمیت دارد و بایستی با افزایش مشترکان این حوزه، هزینه ها نیز کاهش یابد .

استاندار آذربایجان شرقی با بیان اینکه رقابت بین شرکت های فعال در این حوزه برای ارائه خدمات ارزان و بهتر باید افزایش یابد؛ خاطرنشان کرد: دنیای فعلی دنیای مشتری مداری است و شرکت های ارائه دهنده خدمات باید نسبت به کسب رضایتمندی مشتریان خود بیش از پیش توجه کنند.

وی تاکید کرد: شرکت زیرساخت باید وسیع تر کار کند و کاهش سرعت و یا قطع اینترنت در استان هیچ توجیهی ندارد.

پورمحمدی با اشاره به اینکه کسب و کارهای بسیاری در حوزه دیجیتال و فضای مجازی فعال هستند که روز به روز در حال افزایش هستند، گفت: کیفیت و قیمت خدمات ارائه شده باید برابری کند .

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات آذربایجان شرقی نیز در این دیدار با اشاره به روستاهای دارای اینترنت پرسرعت در استان گفت: ۲ هزار و ۲۵ روستا که شامل ۷۴.۷۲ درصد روستاهای استان می‌شود، به شبکه ملی اطلاعات متصل شده اند.

محمد فرزاد افزود: پهنای باند اینترنت بین الملل استان از ۵۱۰ گیگابیت برثانیه در سال ۹۸ به ۷۴۰ گیابیت بر ثانیه در سال ۹۹ افزایش یافته است.

وی ادامه داد: ۲ هزار و ۹۸۲ کیلومتر از جاده های استان تحت پوشش اینترنت ۳g و ۴g بوده و ۲ هزار و ۳۶۳ سایت در استان فعال است که از این تعداد یک هزار و ۵۶۶ سایت مربوط به همراه اول، ۵۹۶ ایرانسل، ۱۲۱ رایتل، ۸۰ سایت برای های وب است.

فرزاد خاطرنشان کرد: در سال گذشته پروژه های مختلف با سرمایه گذاری ۳۲۴ میلیارد تومان در استان به بهره برداری رسید.

وی ادامه داد: ۷۰ درصد مدارس آذربایجان شرقی زیر پوشش طرح هوشمندسازی قرار گرفته اند که در واقع ۲ هزار و ۲۴۳ مدرسه روستایی و یک هزار و ۵۵۹ مدرسه شهری هوشمند شدند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha