۳۱ زندانی قزوینی در ماه مبارک رمضان آزاد شدند

قزوین - ایرنا - دادستان عمومی و انقلاب قزوین گفت: ۳۱ زندانی قزوینی در ماه مبارک رمضان آزاد شدند و ۱۲ زندانی دیگر نیز در شرف آزادی هستند.

به گزارش ایرنا، محمد قاسمی روز یکشنبه در شورای اداری استان قزوین افزود: همه ساله در ماه مبارک رمضان جشن گلریزان برای آزادی زندانیان جرایم غیرعمد و محکومان مالی برگزار می شود چون بسیاری از این افراد به دلیل نوسانات اقتصادی به ورشکستگی دچار و زندان گرفتار شده اند.

وی خاطرنشان کرد: جای محکومان مالی و جرایم غیرعمد زندان نیست بلکه زندان جای مرتکبان جرایم است که باید مجازات شوند.

این مسوول گفت: برنامه های ستاد دیه استان برای آزادی زندانیان در ماه مبارک رمضان امسال در تاریخ ستاد دیه استان بی سابقه بود و برنامه های خوبی با دعوت از افراد سرشناس، هنرمندان و ورزشکاران قبل از اذان برگزار شد.

وی اضافه کرد: در ماه مبارک رمضان امسال برای آزدی زندانیان جرایم غیرعمد یک میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان نقدی جمع آوری شد که جای تشکر از خیران دارد و یک میلیارد تومام هم به صورت چک تعهد شده است.

قاسمی همچنین گفت: مجموع تعهدات خیران اگر محقق شود حدود سه میلیارد تومان در ماه مبارک رمضان جمع آوری شده است که می تواند برای ازادی زندانیان جرایم غیرعمد باشد.

دادستان مرکز استان قزوین گفت: سال قبل ۲۱۳ زندانی در استان آزاد شده اند ولی امسال با این مقدار پول تعداد بیشتری آزاد می شوند.

وی با قدردانی از شاکیان که از سهم خود گذشته و موجب بخشش زندانیان شدند، افزود: ستاد دیه استان به همین میزان جمع آوری شده، منبع اختصاص می دهد و اگر در استان محکومی زیر ۸۰ میلیون معرفی شود بلافاصله آزاد می شود.

قاسمی گفت: از مدیران استان تقاضا می کنیم با توجه به تعهد اجتماعی خود، یک روز از حقوق خود را به این امر اختصاص دهند تا با این اقدام خدا پسندانه بتوانیم به وظیفه شرعی خود برای آزادی زندانیان جرایم غیر عمد عمل کنیم.

۸۸ شعبه طلایه داران صلح و سازش در استان قزوین راه اندازی شده است

دادستان مرکز استان قزوین در بخش دیگری از صحبت های خود گفت: تا به امروز ۸۸ شعبه طلایه داران صلح و سازش با ۴۳۵ عضو در استان فعال شده اند و توقع داریم ادارات و سازمان ها افراد خود را برای راه اندازی این شعب معرفی کنند.

وی همچنین گفت: راه اندازی این شعب هیچ هزینه ای برای بیت المال ندارد و می تواند در حل مشکلات و مسایل پرسنل و کارمندان شاغل با استفاده از ظرفیت خود آن مجموعه موثر باشد.

قاسمی افزود: همه باید کمک کنند تا این طرح که به عنوان پایلوت در استان شروع شده است به نتیجه برسد.

ورود مدیران له یا علیه نامزدی موجب تعقیب قضایی می شود

دادستان قزوین با اشاره به پیش رو بودن زمان تبلیغات و برگزاری انتخابات، گفت: دستگاه های اجرایی و عمومی در برگزاری انتخابات، سازوکار و وظیفه قانونی دارند ولی در ورود به انتخابات و خروج از آن باید اصل بی طرفی را رعایت کنند و از اموال و امکانات عمومی و منابع دولتی له یا علیه هیچ کاندیدی استفاده نکنند.

قاسمی گفت: مدیران در این صورت از لحاظ قضایی و انتظامی موجب تعقیب قرار می گیرند ولی در کنار این موضوع باید در داغ کردن تنور انتخابات و مشارکت حداکثری از هیچ کوششی دریغ نکنند.

وی افزود: دستگاه قضایی به عنوان ناظر عام در این حوزه فعال است و ستاد پیشگیری از جرایم انتخاباتی در استان تشکل شده و چهار جلسه داشته است و تمامی دستگاه های مربوط در این حوزه با جدیت پای کار حضور دارند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha