قدردانی رهبر حماس از حامیان مردم فلسطین

تهران- ایرنا - « اسماعیل هنیه » رئیس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی (حماس ) از همه کشورهای اسلامی حامی مردم فلسطین و همچنین مقامات و مردم مالزی به دلیل پشتیبانی طولانی مدت از فلسطینیان و دفاع از آنها قدردانی کرد.

به گزارش روز یکشنبه ایرنا از خبرگزاری رسمی مالزی « برناما »، هنیه در گفت وگوی تلفنی با « تان سری محی الدین یاسین » نخست وزیر مالزی از حمایت دولت و ملت مالزی از مردم فلسطین قدردانی کرد. 

در یک بیانیه مطبوعاتی هم که به نقل از « طاهر نونو » رئیس بخش مطبوعاتی حماس به دست برناما رسیده، اسماعیل هنیه نقش مالزی در مسئله فلسطین را ستود و از ارتباط تاریخی میان دو کشور سخن گفت. 

هنیه خاطر نشان کرد: مالزی به همراه چندین کشور مسلمان دیگر از حقوق بشر در سرزمین های اشغالی دفاع می کند و به دنبال تامین کمک های بشر دوستانه برای مردم فلسطین است. 

در این گفت وگوی تلفنی، محی الدین هم بر لزوم اقدام فوری مجامع بین المللی از جمله شورای امنیت سازمان ملل متحد تاکید کرد. 

ارتش رژیم صهیونیستی از دوشنبه گذشته حملات وحشیانه‌ای را به نوار غزه آغاز کرده و تاکنون صدها غیرنظامی را که بیشتر آن‌ها را زنان و کودکان تشکیل می‌دهد، به شهادت رسانده‌ است.

نیروهای مقاومت اسلامی فلسطین در غزه نیز اقدام به پاسخگویی به جنایت های رژیم صهیونیستی کرده و صدها موشک به سرزمین‌های اشغالی شلیک کرده‌اند.
تاکنون کوشش بسیاری از کشورها برای برقراری آتش‌بس با ادامه پافشاری رژیم صهیونیستی به حمله همه جانبه به غزه ناکام مانده است.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha