۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۰،‏ ۱۶:۱۹
کد خبرنگار: 2105
کد خبر: 84331274
۰ نفر

برچسب‌ها

سامانه لجستیک هوشمند توزیع آرد در کردستان عملیاتی شود

سنندج-ایرنا- معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار کردستان بر عملیاتی کردن سامانه لجستیک هوشمند، رصد، پایش و نظارت بر حمل آرد از کارخانه تا خبازی‌ها در استان تاکید کرد.

به گزارش ایرنا، خالد جعفری روز یکشنبه در دومین جلسه اصلاح نظام یارانه ای گندم، آرد و نان استان اظهار داشت: در رابطه با هزینه حمل جلسات زیادی تشکیل شده و  توافقاتی هم بین شرکت خلیج فارس با اتحادیه خبازاران سنندج با هماهنگی شرکت بازرگانی دولتی انجام شده است. 

وی اضافه کرد: متفاوت بودن بعد مسافت بین شهرستان ها در استان با استان های همجوار باید در نرخ هزینه کرایه حمل آرد مدنظر قرار داده شود. 

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار کردستان افزود: تعیین میانگین ۵۰ هزار ریال برای قیمت هزینه حمل آرد نوع یک مطلوب است ولی این قیمت برای نوع دوم میانگین ۳۷ هزار ریال نیاز به اصلاح دارد. 

جعفری با تاکید براینکه حفظ سلامت آرد در حوزه حمل آن هم امری ضروری است، گفت: آرد باید با خودرو مناسب و به صورت ویژه و رعایت موارد بهداشتی حمل و در بین خبازان توزیع شود. 

وی یادآور شد: هر گونه تعلل و مشکلی در حمل آرد پیش بیاید مسوولیت آن برعهده نماینده شرکت بازرگانی دولتی استان است  لذا برای کنترل و نظارت بیشتر سامانه لجستیک هوشمند، رصد، پایش و نظارت بر حمل آرد از کارخانه تا خبازی ها سریع تر عملیاتی شود. 

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار کردستان با اشاره به حدود ۶۰ هزار ریال برای هر کیلو آرد یارانه دولتی پرداخت می شود، افزود: می طلبد بر حمل و توزیع آرد نظارت بیشتری صورت گیرد و از ورود افراد سواستفاده گر هم در این زمینه جلوگیری شود. 

جعفری گفت: اگر شرکت های صاحب صلاحیت دیگری در زمینه حمل و نقل وجود دارد فراخوان داده شود تا کار با کیفیت بیشتری انجام شود. 

وی اعلام کرد: با توجه به مباحث مطرح شده در این جلسه قیمت حمل هر کیسه آرد نوع یک شهری ۴۶ هزار و ۵۰۰ ریال و روستایی هم ۵۸ هزار و ۵۰۰ ریال تعیین شد. 

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار کردستان اضافه کرد: با راه اندازی سامانه هوشمند حمل و نقل در استان به هر یک از قیمت های حمل مذکور یک هزار و ۵۰۰ ریال افزوده می شود. 

توزیع بیش از ۱۱۷ هزار کیسه آرد در روستاهای کردستان

مدیر تعاون روستایی کردستان هم در این جلسه از توزیع ۱۱۷ هزار و ۶۶۰ کیسه آرد در سطح روستاهای استان خبر داد و اظهار داشت: از این تعداد بیش از ۷۸ هزار کیسه آرد در بین خبازی ها و ۳۹ هزار د ۴۷۵ کیسه هم بین خانواده های روستایی که اقدام به پخت نان در منزل می کنند، توزیع می شود. 

پیمان اسکندری اضافه کرد : از مجموع این کیسه های آرد روستایی ۴۸ هزار و ۵۱۲ کیسه از خارج شهرهای استان و ۷۸ هزار کیسه هم از داخل شهر تامین می شود. 

وی با اشاره به اینکه ۸۶.۵ درصد آرد روستایی از خارج شهر تامین می شود، گفت: برای هزینه حمل آرد از شهرها به روستاهای استان هم پیشنهاد تعیین بیش از ۸۰ هزار ریال به ازای هر کیسه آرد را داریم. 


 نماینده شرکت بازرگانی دولتی در کردستان هم در این جلسه اظهار داشت: برای هزینه حمل آرد شهری و روستایی بین اتحادیه خبازان و شرکت خلیج فارس توافقی انجام شده است. 

جمال صالحی اضافه کرد: پیشنهاد شده برای حمل هر کیسه آرد نوع ۲  داخل و بین شهری ۵۰ هزار ریال و برای نوع یک هم ۸۰ هزار ریال پرداخت شود. 


وی به هزینه حمل آرد از کارخانه به خبازی ها در استان های همجوار اشاره کرد و یادآور شد: در زنجان به ازای حمل هر کیسه آرد نوع یک در داخل شهر ۳۰ هزار و خارج شهر ۵۰ هزار ریال تعیین شده است. 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha