تایید یک واکسن کرونای چینی دیگر برای استفاده اضطراری

تهران - ایرنا -‌ چین یک واکسن غیرفعال‌شده دیگر کووید ۱۹ را برای استفاده اضطراری تایید کرد.

به گزارش روز یکشنبه از پایگاه خبری رویترز، بر اساس گزارش تولیدکنندگان این واکسن،‌ فاز سوم آزمایش‌های بالینی این واکسن در حال انجام است.
بر اساس گزارشات ارسال شده به MedRxiv، از این واکسن در مرحله اول آزمایش‌های بالینی هیچ‌گونه عارضه جانبی با درجه ۳ به بالا گزارش نشده است. عوارض جانبی درجه سه به بالا به عوارضی اطلاق می شود که از نظر پزشکی قابل توجه هستند؛ اما مستقیما تهدید کننده حیات به شمار نمی‌آیند.
تولیدکنندگان این واکسن امیدوارند تمام مراحل تولید آن بدون مشکل باشد.
ویروس کرونا عامل بیماری کووید ۱۹ از اواخر سال ۲۰۱۹ در شهر ووهان چین مشاهده و در مدت کوتاهی در همه جهان منتشر شد؛ به طوری که سازمان بهداشت جهانی در اسفند ۹۸ (فوریه ۲۰۲۰) بروز پاندمی (همه‌گیری جهانی) این بیماری را تأیید کرد.
ویروس کرونا با دست آلوده یا عطسه، سرفه و حتی قطرات تنفسی از طریق دهان، بینی و چشم به افراد منتقل می‌شود. تنگی نفس، خستگی و بدن درد، اختلال در بویایی و چشایی و مشکلات گوارشی از جمله علائم بیماری کووید ۱۹ است. بیش از ۸۰ درصد مبتلایان به ویروس نیز دچار بیماری خفیف می‌شوند.
جهش ویروس کرونا در انگلیس، بزریل، هندوستان و آفریقا که موجب افزایش سرایت، بیماری‌زایی و مرگ و میر آن شده، نگرانی‌های جدیدی را در جهان به وجود آورده است.
به گزارش ایرنا، واکسیناسیون سالمندان از هفتم اردیبهشت سال جاری با گروه سنی ۸۰ سال به بالا در ایران آغاز شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار دانشگاه و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha