فراخوان حوزه برای تجمع حمایت از مردم فلسطین و افغانستان

قم - ایرنا - مدیر حوزه‌های علمیه و جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در اطلاعیه‌های جداگانه از تمامی حوزویان در شهرهای مختلف خواسته‌اند در تجمعات حمایت از حقوق مردم فلسطین و محکوم کردن حوادث تروریستی اخیر در افغانستان شرکت کنند.

به گزارش روز یکشنبه ایرنا در پیام آیت الله علیرضا اعرافی،‌ آمده است: حوزه علمیۀ قم انتظار دارد هم زمان و هم نوا با فریاد حوزویان قم روز دوشنبه در مدرسه فیضیه، تمامی حوزویان ایران در همه شهرها و علماء و متفکران و مصلحان و دلسوختگان اسلام و دیگر ادیان در همه کشورها با تجمع انقلابی، خروش اعتراضی علیه ستمگران و اعلام حمایت و نجات از مظلومان را سر دهند.

در این پیام آمده است: اکنون که با این شکست های پی در پی ضعف و ناتوانی درونی نظام غاصب صهیونیسم برملا گشته، هیچ جای نگرانی از پیکر غرق شده فرعون زمان در قیام خداپسندانه و لزوم قیام دلاورانه امت بر حمله ای سرنوشت ساز برای نابودی غده سرطانی صهیونیسم وجود ندارد.

اعرافی افزوده است: بار دیگر امت اسلامی شاهد به خاک وخون کشیدن صدها مسلمان مظلوم و بی گناه در سرزمین فلسطین مظلوم و افغانستان مظلوم است، پیکر های قطعه قطعه شده دختران دانش آموز افغانی سند شرم آگین دیگری از روحیۀ خونخواری و ضمیر ضد اسلامی فرقه ضاله داعش و جریان تکفیر و برگ دیگری از پرونده جنایات استکبار جهانی آمریکای اشغالگر و صهیونیسم غاصب است.

پیام حاکیست: الان بیش از ۷۰ سال است که چنگال خونین صهیونیسم در جان ۱۴ میلیون برادر و خواهران فلسطینی ما فرو رفته و بیش از ۷میلیون نفر را در جهان آواره کرده و ده ها هزار نفر را شهید و یا در زندان های مخوف شکنجه می کنند، ده‌ها سال است که صدای مظلومانه صدای این مردان و زنان و کودکان مستضعف به گوش بیش از یک و نیم میلیارد امت اسلامی می رسد و از ما کمک می طلبند و شگفتا که هیچ عزم و اراده ای بر پیام متحدانۀ ملل و دول اسلامی بر اقدام شجاعانه برای نجات آنها دیده نمی شود و ترس کاذب از قدرت ارتش اسرائیل غاصب در دل‌های آنان وحشت ایجاد کرده است.

پیام ادامه یافته است: آیا شکست مفتضحانه ارتش اسرائیل غاصب در جنگ۳۳ روزه از رزمنده های بی سلاح فلسطینی و عقب نشنی آنان در حمله قهرمانانه حزب الله سند قاطع شکست پذیری ارتش شکست ناپذیر اسرائیل نیست؟ آیا ورود صدها موشک رزمندگان مسلمان به تلاویو و شهر های دیگر اسرائیل غاصب نشانه آشکار از دروغ بودن شعار گنبد آهنین نیست؟

در این پیام آمده است: اکنون که با این شکست های پی در پی ضعف و ناتوانی درونی نظام غاصب صهیونیسم برملا گشته و عجز اربابش آمریکای جنایتکار در سقوط پهپاد غول پیکرش به قعر دریا و موشک باران پایگاه نظامی عین الاسد بر همه عالم عیان شده است دیگر هیچ جای نگرانی و وحشت کاذب از پیکر غرق شده فرعون زمان در قیام خداپسندانه و لزوم قیام خدا پسندانه و دلاورانه امت بر حمله ای سرنوشت ساز برای نابودی غده سرطانی صهیونیسم و نجات همیشگی ۱۴ میلیون فلسطینی مظلوم ما وجود ندارد.

پیام حاکیست: فرصت را مغتنم شمرده، بر فتوای شرعی اعلام شده از سوی حضرت امام خمینی(ره) و امام خامنه ای مدظله و مراجع عظام دامت برکاتهم در قم و نجف مبنی بر وجوب حمایت همه جانبه ملت ها و دولت ها از فلسطین و محور مقاومت و حرمت هرگونه همکاری و سازش با صهیونیست‌ها و نیز وظیفه الهی و انسانی همه ملل عالم و آزادی خواهان جهان، تاکید و آمادگی حوزه های علمیه برای ایفای نقش موثر در همه زمینه های حمایت از فلسطین و امت اسلام در این میدان اعلام می نمایم.

جامعه مدرسین: اساتید و طلاب، تکلیف دینی و انسانی خود را درباره جنایات علیه مسلمانان فلسطین و افغانستان انجام دهند

جامعه مدرسین حوزه علمیه قم نیز در اطلاعیه ای آورده است: بر اساس تکلیف دینی و انسانی خویش از اساتید معظّم، طلاب و فضلای حوزه علمیه قم دعوت به عمل می‌آید تا یک بار دیگر با حضور در مدرسه مبارکه فیضیه، انزجار خویش را از جنایات وحشیانه علیه مسلمانان مظلوم فلسطین و افغانستان را ابراز نمایند.

در این اطلاعیه آمده است: مردم بی‌دفاع و مظلوم فلسطین، روزانه مورد یورش صهیونیست‌های سفّاک قرار می‌گیرند و خانواده‌های بسیار، داغ عزیزانشان را متحمل می‌شوند. از سوی دیگر یک عده به ظاهر مسلمان یعنی داعش زیر چتر آمریکا و غرب‌گرایان مدعی روشنفکری و حقوق بشر، دختران معصوم دانش‌آموز شیعه افغانستان را به خاک و خون می‌کشند؛ دیدن این صحنه‌ها دل هر انسان آزاده‌ای را به درد می‌آورد و اشک هر مسلمانی را سرازیر می‌کند.
اطلاعیه حاکیست: آیا وقت آن نرسیده که ملت‌های مسلمان و آزاده عالم، اختلافات را کنار گذاشته و با اتحاد و انسجام، راه مقاومت را پیش بگیرند و دشمن خبیث را نابود سازند؟ لذا بر اساس تکلیف دینی و انسانی خویش از اساتید معظّم، طلاب و فضلای حوزه علمیه قم دعوت به عمل می‌آید تا یک بار دیگر با حضور در مدرسه مبارکه فیضیه و با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی، انزجار خویش را از جنایات وحشیانه این ددمنشان، با صدایی رسا اعلام نموده و با حمایت از نهضت مقاومت و دفاع به حق و سرسختانه رزمندگان اسلام در مقابل دشمن وحشی، موجبات دلگرمی مسلمانان مظلوم فلسطین و افغانستان را فراهم آورند.
گفتنی است این مراسم با سخنرانی : آیت‌الله اراکی، فردا دوشنبه از ساعت ۱۱/۳۰ در مدرسه‌ فیضیه قم برگزار می‌شود./

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha