مدیرعامل شرکت بهره‌برداری مترو تهران و حومه تغییر کرد

تهران- ایرنا- با حکم معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران علی عبدالله‌پور به عنوان سرپرست شرکت بهره‌برداری راه‌آهن شهری تهران و حومه منصوب شد.

به گزارش ایرنا از اعلام روز یکشنبه معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران، با حکم سید مناف هاشمی، علی عبدالله‌پور به عنوان سرپرست شرکت بهره برداری راه آهن شهری تهران و حومه منصوب شد.  

در حکم عبدالله‌پور که به امضاء معاون حمل نقل و ترافیک شهرداری تهران رسیده آمده: نظر به اهمیت مترو در سیستم حمل و نقل عمومی شهری، انتظار می‌رود ضمن هماهنگی کامل با شرکت راه آهن شهر تهران و حومه (مترو) هیات مدیره و سایر واحدهای مرتبط نسبت به افزایش انضباط و بهینه‌سازی ساختار سازمانی و سرمایه‌های انسانی و تامین منابع مالی در چارچوب بودجه سالیانه و ارتقاء مستمر کیفیت و بهره وری در فرآیند خدمات‌ رسانی به شهروندان گرامی تمام توان و تجربه خویش را به کار گیرید.  

در مراسم تکریم و معارفه که امروز برگزار شد، شهریار افندی زاده مشاور عالی معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران نیز ضمن تشکر از زحمات فرنوش نوبخت گفت: در یکسال و نیم گذشته بخصوص در ایام کرونا با تمام کاهش درآمدها، تلاش شد تا خدمات رسانی به شهروندان کاهش نیابد و این موضوع به خوبی محقق شد.

وی ادامه داد: در کنار توسعه خطوط آنچه مهم است تامین منابع مالی است و حتی در این میان باید کاری انجام شود تا بخش خصوصی ورود پیدا کند و تصدی گری مترو از بخش دولتی خارج شود در حال حاضر سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در مترو تهران را ضروری دانست این موضوع چند سال قبل در هیات مدیره شرکت بهره برداری متروی تهران مطرح شده بود اما محقق نشد اما اگر می خواهیم همگام با دنیا پیشرفت کنیم باید این موضوع را جدی تر دنبال کنیم.

مشاور معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران با اشاره به اینکه انسان ها نوع مسئولیت شان تغییر می کند و بعد از این نوبخت به عنوان مشاور در حوزه حمل و نقل ریلی فعالیت خواهد کرد خاطرنشان کرد: اورهال قطارها در دوره مهندس نوبخت به خوبی محقق شد چرا که  قبل از این ۲۰ درصد ناوگان همیشه خارج از سرویس دهی بودند.

همچنین مدیرعامل جدید شرکت بهره برداری مترو تهران و حومه ضمن تشکر از حسن اعتماد معاون و حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران گفت: بعد از این بنا بر وظیفه هدایت این کشتی بر عهده من است و با تو جه به پنج نکته مهمی که در حکم انتصاب آمده است نقشه راهی است که سعی می کنم با همان رویکرد و دستورات که در آن هماهنگی کامل با شرکت راه آهن شهر تهران و حومه (مترو) هیات مدیره و سایر واحدهای مرتبط بیان شده و مطمعنا نیاز است تا تعاملات عمیق تری داشته باشیم در بخش بعدی نسبت به افزایش انضباط و بهینه سازی ساختار سازمانی و سرمایه های انسانی و تامین منابع مالی در چارچوب بودجه سالیانه مطرح شده با توجه به شرایط سختی که داریم امیدواریم موفق عمل کرده تا  به هدف نهایی که ارتقاء مستمر کیفیت و بهره وری در فرآیند خدمات رسانی به شهروندان است دست پیدا کنیم.

علی عبدالله پور افزود : ما تنها شرکت ریلی درون شهری هستیم که در  پایتخت خدمات رسانی داریم امیدوارم با همراهی دوستان و همکاران همان طور که تا به امروز مدیریت شرکت را یاری کردند مرا نیز در این مسیر همراهی کنند.

وی با تشکر از زحمات نوبخت مدیرعامل سابق شرکت بهره برداری مترو تهران و حومه گفت: امیدوارم بتوانم در کنار این مجموعه روند رو به رشد متروی تهران را با شتاب بیشتری دنبال کنیم.

در ادامه مدیرعامل سابق شرکت بهره برداری مترو تهران و حومه گفت: خدا را شاکرم که به عنوان مدیر عامل در ۴۳ ماه گذشته توانستم کارهای بزرگی را به کمک و همراهی همکارانم در شرکت شکل دهیم.

فرنوش نوبخت با اشاره به اینکه از تمامی توان، تجربیات و ایده های خود در این مدت  استفاده کرده افزود: مطمئنا نواقصی هم وجود داشته امیدوارم در آینده پوشش داده شود چرا که شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه شرکت بسیار مهمی است و خیلی زود تغییرات خدمات رسانی، در بین مردم مشخص می شود.

عبد الله‌پور دارای فوق لیسانس مهندسی صنایع و از سال ۱۳۹۸ تا کنون عضو اصلی هیئت مدیره شرکت بهره برداری مترو بوده است.  
پیش از این فرنوش نوبخت به عنوان مدیر عامل شرکت بهره برداری راه آهن شهری تهران و حومه فعالیت می‌کرد.

به گزارش ایرنا، ناوگان مترو تهران و حومه در هفت خط و حدود ۱۴۰ ایستگاه فعال است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha