کرونا مانع از اجرای برنامه‌های آموزش کارکنان دولت در استان اردبیل شد

اردبیل _ ایرنا _ مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی، نوسازی و تحول اداری استانداری اردبیل گفت: شیوع ویروس کرونا از اسفندماه سال ۹۸ مانع از برگزاری دوره‌ها و برنامه‌های آموزش حضوری سالانه مدیران و کارکنان دولت و استانداری شده است.

به گزارش ایرنا ،سیدمهدی جوادی روز یکشنبه در مراسم معارفه معاون برنامه‌ریزی و هماهنگی امور عمرانی جدید فرماندار خلخال افزود: سالانه ۶۰ ساعت دوره آموزشی برای مدیران و ۴۰ ساعت دوره آموزشی برای کارکنان استانداری اردبیل برگزار می‌شد.

وی اظهارکرد: برخی از دوره‌ها بصورت مجازی برگزار شد ولی امکان برگزاری دوره‌های عملی ، کارگاهی و حضوری کارکنان در مدت زمان شیوع بیماری کووید ۱۹ در این استان وجود نداشته است.

مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی، نوسازی و تحول اداری استانداری اردبیل توانمندسازی و پویایی کارکنان دستگاه‌های دولتی در جهت پیشبرد اهداف اداری را ضروری خواند و گفت: این مهم نیازمند تدوین برنامه‌های آموزشی و پژوهشی است که تاکنون اقدات خوبی در این زمینه انجام شده است.

وی اظهارکرد: احصای استانداردسازی و نمونه‌سازی فرایندهای کاری استانداری و الکترونیکی کردن ارائه برخی خدمات، تدوین و تصویب شرح وظایف سازمانی استانداری از معاونین استاندار تا سطح کارشناسان فرمانداری‌ها و بخشداری‌های سراسر استان بخشی  از اقدامات این دفتر است.

جوادی بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی از جمله ضدعفونی فضاهای اداری، استفاده از ماسک و مواد ضدعفونی کننده در ادارات ، رعایت حداقل زمان در برگزاری جلسات اداری با بکارگیری حداقل ظرفیت مکان برگزاری جلسه ، رعایت دورکاری کارکنان اداری و رعایت دقیق فاصله‌گذاری تا زمان عادی شدن شرایط تاکید کرد.

او با اشاره به کسب رتبه اول فرمانداری خلخال در بین فرمانداری‌های استان اردبیل به مدت سه سال متوالی افزود: تشویق کارکنان کارآمد از طریق استانداری اردبیل موجب افزایش انگیزه سایر کارکنان فرمانداری‌های این استان می‌شود.

وی با تاکید بر تلاش بیشتر برای استفاده از ظرفیت‌های گردشگری منطقه گفت: برغم تلاش‌های صورت گرفته برای توسعه صنعت گردشگری تنها ۲۵ درصد از ظرفیت موجود گردشگری استفاده شده و در این خصوص استان اردبیل هم پای سایر استان‌های دارای ظرفیت گردشگری پیش نرفته است.

مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی، نوسازی و تحول اداری استانداری اردبیل با دعوت از فرمانداران استان اردبیل جهت تشویق سرمایه‌گذاران طرح‌های گردشگری به اجرای طرح‌ها در مسیرهای منتهی به مناطق نمونه گردشگری استان گفت: بیشترین سطح سرمایه‌گذاری‌ها در شهرهای گردشگری و مناطق نمونه متمرکز شده و به مسیرهای منتهی به مراکز گردشگری استان کمتر توجه شده است.

جوادی افزود: وجود جاذبه‌های تاریخی بی‌شمار از جمله آثار باستانی متعدد و همچنین جاده ابریشم از خلخال ، این شهرستان را به قطب سرمایه‌گذاری طرح‌های گردشگری تبدیل کرده و انتظار می‌رود از این ظرفیت به نحو احسن برای توسعه و ایجاد زمینه اشتغال برای افراد استفاده شود.

فریدون بابایی ، فرماندار خلخال نیز در این جلسه با اشاره به کسب رتبه اول به مدت سه سال متوالی توسط فرمانداری این شهرستان از لحاظ کیفیت ارائه خدمات اداری افزود: در سال ۹۵ رتبه فرمانداری خلخال نهم بود.

وی با بیان اینکه رتبه سال ۹۹ فرمانداری‌های استان هنوز ارزشیابی و از سوی وزارت کشور اعلام نشده است، اظهارکرد: با توجه به عملکرد مطلوب مدیران و کارکنان فرمانداری این شهرستان در سال گذشته تکرار کسب رتبه برتر استان برای چهارمین سال دور از انتظار نیست.

دراین مراسم مسعود یگانه به عنوان معاون برنامه‌ریزی و هماهنگی امور عمرانی جدید فرمانداری خلخال معرفی و از تلاش رضوان صادقی معاون قبلی تجلیل شد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha