مناسب ‎سازی ساختمان‌ها و معابر شهری قزوین در دستور کار قرار دارد

قزوین- ایرنا- سرپرست معاونت شهرسازی و معماری شهرداری قزوین گفت: مناسب سازی ساختمان‌های عمومی و معابر شهری با هدف رفاه حال معلولان، جانبازان و سالمندان به طور جدی در دستور کار قرار دارد.

به گزارش ایرنا، کیومرث فدائی‌فر روز یکشنبه با اعلام این خبر افزود: این اقدام در راستای ارتقای کیفیت ارائه خدمات به شهروندان به خصوص معلولان و افراد کم‌توان در ساختمان‌ها و مراکز اداری، واحدهای تجاری، مجتمع‌های مسکونی و معابر سطح شهر انجام می شود.

وی اظهار داشت: کارشناسان حوزه نظارت بر ساخت و سازهای این معاونت در تلاش هستند تا با بازدیدهای مستمر از پروژه‌های در حال احداث سطح شهر و معابر شهری، مشاوره‌های لازم را جهت برطرف کردن مشکلات احتمالی بر اساس ضوابط و استانداردهای شهرسازی ارائه کنند.

فدائی فر افزود: در این راستا از ابتدای سال جاری تاکنون توسط کمیته مشترک ایمنی و مناسب‌سازی فضاها و زیرساخت‌های شهری این معاونت از پروژه‌های مجتمع مسکونی شورای حل اختلاف، برج ونوس، پاساژ مسعود، پارکینگ شهید انصاری، کاروانسرای پنبه بازدید به عمل آمده است.

این مسوول تصریح کرد: در تمامی بازدیدهای که از ساختمان‌ها، مراکز اداری، واحدهای تجاری و مجتمع‌های مسکونی انجام می‌شود همه ضوابط معلولان اعم از وضعیت آسانسورها، پله‌های برقی، شیب راه‌ها جهت عبور ایمن ویلچر، عریض بودن راهروها و مدخل درها، غیر لغزنده بودن سطوح، تابلوهای هشداردهنده، تعبیه پارکینگ‌های متناسب با پروژه‌ها و تعبیه پارکینگ معلولان مورد بررسی قرار می‌گیرد.

وی همچنین به مناسب سازی معابر شهری اشاره کرد و اضافه کرد: پیاده روسازی در سطح شهر، احداث پارک مخصوص سالمندان و افراد کم توان جسمی و حرکتی در محله پونک، احداث و بهسازی سرویس‌های بهداشتی مناسب سالمندان و افراد کم توان جسمی و حرکتی در بوستان‌های سطح شهر در این راستا صورت گرفته است.

قزوین دارای سه منطقه شهرداری است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha