فعال آرژانتینی: مقاومت فلسطین، امروز نه صرفا دفاعی که قدرتی تهاجمی است

تهران - ایرنا - «سهیل اسعد» فعال مسلمان آرژانتینی جنایات رژیم صهیونیستی علیه غیرنظامیان فلسطینی را دلیل محکمی بر ضعف اسرائیل دانست و گفت:در مقابل این جنایات، تقویت گروه‌های مقاومت سبب شده تا این جبهه امروز از نیرویی دفاعی به قدرتی تهاجمی با توانایی وارد کردن ضربات سخت به دشمن تغییر یابد.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا، حدود یک هفته (از ۱۰ می/ ۲۰ اردیبهشت) از آغاز موج تازه جنایات رژیم کودک‌کش و تروریست صهیونیستی علیه مردم مظلوم فلسطین، خاصه باریکه غزه می‌گذرد و با تقویت نیروی مقاومت، قدرت این جبهه از دفاع با پرتاب سنگ به پرتاب موشک‌ها بر سر این رژیم اشغالگر ارتقا یافته است. مقاومت در برابر حملات جنایتکارانه ای که شب‌های غزه را همچون روز، روشن کرده و تا امروز موجب به شهادت رسیدن ۱۷۴ نفر که از این تعداد ۴۷ کودک و ۲۹ زن بوده اند، شده است.     

دکتر سهیل اسعد (ادگاردو روبین) فعال شیعی آرژانتینی لبنانی‌تبار، دکترای تمدن اسلامی دانشگاه بیروت و دانش آموخته فلسفه و عرفان اسلامی از دانشگاه جامعة المصطفی(ص) در گفت‌وگو با ایرنا به بیان دیدگاه‌ها پیرامون دور جدید تحولات خونین غزه و جنایات اسرائیل در فلسطین پرداخت.

این اندیشمند آرژانتینی در تحلیل اهداف رژیم صهیونیستی از تشدید حملات علیه فلسطین گفت: فلسفه وجودی اسرائیل از منطقی قدرتمند بی‌بهره است، بنابر این از آنجا که هر انسان، نظام، حزب و یا مجموعه‌ای که نتواند به پشتوانه منطق و استدلالی محکم، خود را مطرح و معرفی کند به ابزار خشونت، زور و تحمیل متوسل می‌شود، رژیم اسرائیل نیز بر پایه خشونت بنا شده است.

اصل خشونت، جنگ و تجاوزات دلیل محکمی بر ضعف اسرائیل است

به عقیده دکتر اسعد، آنچه نتواند از مسیر رفراندوم و سیاسی پیش رود، از طریق خشونت و اجبار تحمیل می‌شود. لذا اصل خشونت، جنگ و تجاوزات دلیل محکمی بر ضعف اسرائیل است. همچنین هر چه انسان از نظر عقل و منطق و استدلال ضعیف‌تر باشد، به قوه غضبیه بیشتر تکیه می‌کند. قوه غضبیه اسرائیل اکنون در اوج است چرا که منطق وجودیش در ضعیف ترین درجه قرار گرفته است.  

فعال آرژانتینی: مقاومت فلسطین، امروز نه صرفا دفاعی که قدرتی تهاجمی است

این فعال آرژانتینی با اشاره به تقویت گروه‌های مقاومت و مجهز شدن آن‌ها به سلاح‌های پیشرفته تر در درگیری‌های اخیر تصریح کرد: این تقویت جبهه مقاومت پیام روشنی از حیات مقاومت است. در این مفهوم، زنده بودن مقاومت به عنوان روش منطقی ملت‌های مستضعف در معادلات بین‌المللی تثبیت شده است. در گذشته نگاه ما به مقاومت به عنوان نیرویی دفاعی بود اما امروز فقط بحث دفاع مطرح نیست. مقاومت امروز به یک قدرت هجومی با توانایی تصرف در دشمن تغییر یافته است.

نیروی مقاومت امروز خود تصمیم‌گیرنده است

این اندیشمند آرژانتینی در بیان جایگاه جبهه مقاومت در مسئله فلسطین گفت: فلسطین در طول تاریخ همه روش‌های ممکن برای حل‌ و فصل مسئله فلسطین را امتحان کرده اما همه گروه‌های فلسطینی متفق القول به این نتیجه رسیدند که تنها راهکار حل این مسئله، مقاومت بوده و هیچ راهکار دیگری وجود ندارد. مقاومت به اسرائیل فهمانده است که پایداری مسلحانه فلسطین نه یک بازی که بیانگر عزمی جدی است. اسرائیل دریافته است که می‌بایست در فلسطین همان راهی را طی کند که در جنوب لبنان در برابر مقاومت اسلامی لبنان با آن مواجه است.  

به عقیده دکتر اسعد، اکنون این فقط دشمن نیست که از توان حاکمیت و ایجاد معادلات خاص بهره‌مند است بلکه نیروی مقاومت امروز خود تصمیم‌گیرنده است.  

فعال آرژانتینی: مقاومت فلسطین، امروز نه صرفا دفاعی که قدرتی تهاجمی است

این استاد دانشگاه در توضیح رویکرد منفعلانه غربی‌ها و امتناع از محکوم کردن صریح جنایات اسرائیل گفت: ارزش‌هایی همچون حقوق بشر، آزادی و دموکراسی همه و همه از مسائلی است که غرب در راستای منافع خود و نه به صورت موضوعی به آن‌ها می‌پردازد.

وی افزود: به زعم غربی‌ها وقتی صحبت از بشار اسد در سوریه باشد، دموکراسی وجود ندارد. وقتی صحبت از جمهوری اسلامی باشد، دموکراسی وجود ندارد، حال آنکه دفاع از عربستان سعودی که هیچ ارتباطی با دموکراسی ندارد، رویه ایشان است.

دکتر اسعد با تاکید بر اینکه ارزش‌هایی همچون دموکراسی و حقوق بشر از طرف غربی‌ها «ضد ارزش» است خاطر نشان کرد: ما نباید شعارهای غربی‌ها را به عنوان ارزش بشناسیم. این شعارهای توخالی، بیانگر تناقض موجود در نظام فکری و ایدئولوژیک غرب است.

وی همچنین در بیان چرایی اینکه غربی‌ها صریحا جنایات اسرائیل را محکوم نکرده و تنها به اصطلاحاتی همچون ابراز نگرانی بسنده می‌کنند، خاطر نشان کرد اسرائیل در اصل یک پروژه‌ی غربی است که با هدف حفظ منافع و تقویت نفوذ غرب همزمان با تضعیف دشمنان غرب ایجاد شده است.    

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha