۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۰،‏ ۱۷:۰۸
کد خبرنگار: 2836
کد خبر: 84331090
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

تمهیدات مقابله با کرونا در شعب رأی‌گیری جهرم فراهم شد

شیراز-ایرنا-فرماندار ویژه شهرستان جهرم گفت: برنامه‌ریزی‌ها و پشتیبانی امور و تمهیدات برای مقابله با کرونا در شعب رأی‌گیری انتخابات جهرم فراهم شده است.

مهدی شفیعیان ظهر یکشنبه در جلسه ستاد شهرستانی مقابله با کرونا گفت: در شعب انتخابات، تمام نکات و دستورالعمل‌های بهداشتی مانند ایجاد سالن انتظار، حفظ رعایت فاصله بین افراد و میزهای کاربران، وجود تهویه مناسب و … پیش بینی شده است.

وی ادامه داد: سلامت مردم قطعاً برای ما مهم است و همچنین در مقابل آن هم باید زمینه مناسب حضور ایمن شهروندان فراهم شود.

فرماندار جهرم گفت:برنامه‌های انتخاباتی در شهرستان طبق زمان‌بندی در حال اجراست و هماهنگی مطلوبی میان دستگاه‌های متولی برگزاری این حماسه ‌ملی حاکم است، سعی خواهیم کرد با مدیریت مالی و برنامه‌ریزی و رعایت صرفه‌جویی، کارها و امور را به درستی به پیش ببریم.

واکسینه شدن ۵۰۰نفر در هفته اخیر در جهرم

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهرستان جهرم نیز در این جلسه گفت:ابتلا به کرونا در قطب‌آباد و روستای موسویه بالاست و باید در خصوص آزمون های حضوری مراقبت‌های بیشتری صورت بگیرد. 

محمد رحمانیان افزود: متأسفانه مراجعه به مراکز منتخب انجام تست کم شده و بیشترین انجام تست به صورت غربالگری انجام شده است. 

وی بیان کرد: با توجه به افزایش ۲۰ تا ۴۰ درصد موارد ابتلا به کرونا در روستای موسوی (دهزیر) خانوار های این روستا  و اصناف تحت غربالگری بیماری کرونا قرار گرفتند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی جهرم با بیان اینکه از ۹۶ نفر نمونه تشخیص سریع کرونا گرفته شد، اظهار کرد: این غربالگری جمعه ۲۴ اردیبهشت ماه ۱۴۰۰ توسط تیم های رهگیر و مراقبت در منزل و با مشارکت بخشداری کردیان، بسیجیان پایگاه مقاومت بسیج موسویه، گروه بهداشت محیط وحرفه ایی، کارشناس و بهورز مرکز خدمات جامع سلامت علویه و موسویه اجرا شد.

به گفته وی در یک هفته گذشته حدود ۵۰۰ نفر دیگر در شهرستان جهرم و خفر واکسینه شدند. 

شهرستان جهرم در فاصله ۱۹۳ کیلومتری از جنوب شرق شیراز قرار داد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha