۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۰،‏ ۱۴:۱۶
کد خبرنگار: 1053
کد خبر: 84331071
۰ نفر

برچسب‌ها

سوخت ۱۲ هزار و ۷۰۰ خانوار قزوینی گاز مایع است

قزوین - ایرنا - مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری قزوین با تاکید بر تامین سوخت مورد نیاز شهروندان در همه مناطق استان، گفت: سوخت ۱۲ هزار و ۷۰۰ خانوار قزوینی براساس ثبت نام انجام شده در سدف ( سامانه درخواست فرآورده‌های نفتی)، گاز مایع است.

به گزارش ایرنا، مصطفی صالحی روز یکشنبه در نشست کمیته حمل و نقل و سوخت استان قزوین اظهار داشت: با توجه به پیش بینی‌های به عمل آمده در خصوص مشکلات مربوط به تامین برق، تمهیدات لازم از هم اکنون باید اندیشیده شود تا میزان خاموشی‌ها در فصل تابستان را به حداقل برسانیم.

وی ادامه داد: به همین منظور و با برنامه ریزی‌های به عمل آمده از طریق فرمانداری‌ها، قرار شد تا بیمارستان‌ها و دستگاه‌های خدمات رسان ژنراتورهای موجود خود را راه اندازی کرده تا در زمان پیک مصرف، برق تولیدی شان را وارد مدار کنند.

به گفته وی، صنایع و واحدهای تولیدی پرمصرف نیز ضمن تامین سوخت مورد نیازشان، با رعایت زمان خاموشی‌هایی که شرکت توزیع نیروی برق استان در اختیارشان قرار داده، برای تامین برق مورد نیاز باید از ژنراتورهای موجود خود استفاده کنند.

صالحی با اشاره به اعلام وزارت نیرو در خصوص احتمال مواجهه با کم آبی در سال جاری، افزود: به تمامی شهرداری‌های استان ابلاغ شده تا ضمن استفاده حداکثری از آب خام، تا حد ممکن از هدر رفت آب فضاهای سبز شهری جلوگیری کرده و رعایت الگوی مصرف را نیز مورد توجه جدی قرار دهند.

وی با اشاره به بازرسی دستگاه‌های اجرایی و ادارات کل، تاکید کرد: با توجه به دستورالعمل‌های ابلاغی به ادارات در خصوص مدیریت مصرف آب و برق، نظارت بر روند اجرای این مساله نیز باید به شکل مطلوبی از سوی دستگاه‌های ذیربط صورت پذیرد.

صالحی با بیان اینکه در حال حاضر مصرف سوخت نیروگاه برق حرارتی شهید رجایی قزوین ۱۰۰ درصد گاز است، تصریح کرد: اولویت مصرف گاز مصارف خانگی بوده و پس از آن نوبت به واحدهای تجاری، صنعتی و کشاورزی رسیده و در نهایت سوخت مازاد به نیروگاه تخصیص پیدا خواهد کرد. 

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha