مدرس حوزه: مقابله با اسراییل برای پیشگیری از تجاوز این رژیم است

بیرجند - ایرنا - مسوول دفتر امور اجتماعی و سیاسی مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه گفت: مقابله با اسراییل، اقدام پیشگیرانه از تجاوز این رژیم نامشروع به سرزمین اسلامی است که باید به آن توجه داشت.

حجت الاسلام و المسلمین محمدحسن زمانی روز یکشنبه در تجمع اعلام انزجار طلاب و دانشجویان از رژیم کودک‌کش اسراییل که در جوار مزار شهید گمنام حوزه علمیه بیرجند برگزار شد، افزود: اولین نخست وزیر اسراییل اعلام کرد تا یک وجب از خاک مسلمانان زیر پای آنان است ما مرز اسراییل را تا آن روز تعیین نخواهیم کرد.

وی اظهار داشت: دومین نخست وزیر رژیم صهیونیستی دستور قتل‌عام ۲ روستای مسلمان‌نشین را داد و فریاد می‌زد که (محمد) صدای انفجار جمجمه امتت را بشنو.

مسوول دفتر امور اجتماعی و سیاسی مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه با بیان اینکه کینه اسراییل با پیامبر اسلام (ص) دیرینه است گفت: اهداف چندگانه اقتضا می‌کند که با دشمنان در درون خانه خودشان بجنگیم زیرا حضرت علی (ع) می‌فرمایند "اگر دشمن وارد خانه شما شود بیچاره می‌شوید".

وی افزود: ما با کسی دشمنی نداریم اما اگر کسی قصد کشتن ما را داشته باشد ریشه آن را باید برکنیم که اسراییل از آن جمله است.

حجت الاسلام و المسلمین زمانی اظهار داشت: فلسطین مانند سوریه باید از متجاوزان بازپس گرفته شود و تا پرچم "لا اله الا الله محمدرسول الله" بر فراز قلل زمین به اهتزار در نیاید، آرام نمی‌نشینیم.

وی گفت: اسلام دین جهانی است و مسلمانان برای تداوم آن باید همواره در میدان باشند.

مسوول دفتر امور اجتماعی و سیاسی مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه افزود: اسلام را باید جهانی کنیم و بیت المقدس قبله اول ما مسلمانان است که غصب شده و باید آن را پس بگیریم.

وی گفت: فلسطین بخشی از پیکره زمینی امت اسلامی است و مردم فلسطین به عنوان خواهر و برادر دینی ما فریاد کمک‌خواهی سر دادند.

وی تصریح کرد: ۷۰ سال است که ۱۴ میلیون فلسطینی آواره شده‌اند و وظیفه شرعی و تکلیف ما است امت مسلمان را یاری کنیم.

حجت الاسلام و المسلمین زمانی افزود: آنان که می‌گویند آنچه بر خانه واجب است، بر مسجد حرام است برای کمک به فلسطین حرف اشتباهی را دنبال می‌کنند زیرا حضرت علی (ع) خود و خانواده گرسنه بودند اما طعام خود را به نیازمندان تقدیم می‌کردند.

وی گفت: حمایت از مظلومان عالم، مقام انسانیت و تجلی و تکامل انسان است و امام حسین (ع) اگر ثارالله شد چون جان خود را تقدیم اسلام کرد.

در ادامه این مراسم پرچم اسراییل و آمریکا توسط طلاب و دانشجوبان به آتش کشیده شد.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی و امام جمعه بیرجند، مسوول حوزه نمایندگی ولی فقیه در سپاه انصارالرضا (ع) خراسان جنوبی و جمعی از ائمه جمعه و جماعات، طلاب و دانشجویان را در این تجمع همراهی کردند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha