پایگاه‌های امتحانی دوازدهمی‌ها به ۷ هزار پایگاه افزایش یافت

تهران- ایرنا- وزیر آموزش و پرورش گفت: سه هزار پایگاه نسبت به سال گذشته برای برگزاری امتحانات نهایی دانش آموزان پایه دوازدهم و به منظور رعایت پروتکل های بهداشتی پیشگیرانه کرونا و فاصله اجتماعی اضافه شده و در واقع پایگاه های امتحانی امسال این پایه از تعداد ۴ هزار به ۷ هزار پایگاه افزایش یافته است.

محسن حاجی میرزایی روز یکشنبه در حاشیه آیین امضای تفاهم نامه همکاری مشترک وزارت خانه های آموزش و پرورش، بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و ورزش و جوانان در سالن فارسی باشگاه انقلاب در جمع خبرنگاران اظهار داشت: سلامت دانش آموزان مهمترین اولویت وزارت آموزش و پرورش است و از دوازده پایه تحصیلی، امتحانات ۱۰ پایه به صورت غیرحضوری برگزار می شود.

وی ادامه داد: آزمون های پایه نهم و دوازدهم به دلیل تاثیرگذاری نمرات آزمون در مراحل بعدی تحصیل دانش آموزان به صورت حضوری برگزار خواهد شد.
وزیر آموزش و پرورش تاکید کرد: برای برگزاری امتحانات حضوری دستورالعمل ویژه از سوی وزارت بهداشت تعیین شده است.

وزیر آموزش و پرورش خاطر نشان کرد: دانش آموزان پایه نهم در مدارس خود امتحان می دهند و با توجه به تعطیلی سایر پایه های تحصیلی کل فضای مدرسه در اختیار آنها قرار می گیرد.

حاجی میرزایی خاطر نشان کرد: پایگاه های امتحانی دانش آموزان پایه دوازدهم هم به هفت هزار پایگاه رسیده است، پروتکل های بهداشتی بطور کامل در امتحانات حضوری رعایت می شود و مسوولان وزارت بهداشت هم بر نحوه برگزاری امتحانات نظارت خواهند داشت.

وی از خانواده ها درخواست کرد که در دوران امتحانات از تجمع اطراف مدارس خودداری کرده و پروتکل ها را به طور کامل رعایت کنند. دانش آموزان نیز به بلوغ اجتماعی رسیده اند و می توانند از خود مواظبت کنند.

حاجی میرزایی همچنین درباره ثبت نام سال آینده دانش آموزان توضیح داد: در پایه اول ثبت نام به دلیل انجام مراحل مختلف مانند سنجش و تاثیر مهم آن در شناسایی مشکلات جسمی به صورت حضوری برگزار می شود اما ثبت نام سایر پایه ها به صورت الکترونیکی صورت می گیرد.

سرخط اخبار دانشگاه و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha