کرونا سبب تغییر جدی شیوه های خرید و تامین مایحتاج  مردم درجهان شده است

تهران- ایرنا- نتایج نظرسنجی اخیرموسسه ایپسوس حاکی است: همه گیری کرونا سبب تغییرجدی در شیوه های خرید مردم ازجمله گسترش خرید های آنلاین و همچنین توسعه فعالیت فروشگاه های آنلاین شده است به گونه ای که دستکم نیمی از مردم آمریکا از یک روش جدید آنلاین برای خریدیا فعالیت های روزمره خود استفاده کرده اند.

به گزارش ایرنا، در این گزارش آمده است: از زمان شیوع کرونا شیوه های خرید مردم در بسیاری از موارد دگرگون شده است . مردم با توجه به شیوع کرونا،  می بایست با تغییرات هم گام می شدند که این مساله باعث ایجاد سبک جدیدی از زندگی شده  که یکی از آنها به حداقل رساندن تراکم جمعیت در مراکز خرید بوده است. این سبک زندگی جدید روش های جدیدی ( برای خرید مایحتاج) را نیز به ارمغان آورد و درهمین راستا درصد استفاده از بسیاری از روش های نوین را که تا آن موقع زیاد مورد توجه مردم نبود، افزایش داد .

موسسه  افکار سنجی ایپسوس بتازگی ، در یک نظرسنجی  میزان تغییرات در روش های خرید مردم  در آمریکا را پس از همه گیری کرونا مورد بررسی قرار داده است . در این بررسی همچنین رابطه  میان " وجود فرزند در یک خانواده " و " احتمال استفاده از روش های جدید " نیز مورد توجه قرار گرفت.

سال پیش ، وقتی همه گیری ، آمریکایی ها را از محیط  امن خود به بیرون پرتاب کرد ، آن ها مجبور شدند تا راه های جدیدی را برای تهیه غذا و  مایحتاج خود ( مانند نوشیدنی ها و لوازم الکترونیکی ) به کار گیرند. اطلاعات جدیدی که از "رهگیر مصرف کننده ایپسوس" منتشر شده است ، نشان می دهد که : در سالی که از همه گیری گذشت ، تقریبا نیمی از آمریکایی ها ، از تحویل خواربار گرفته تا پیش سفارش لوازم الکترونیکی و حتی بسته های مواد غذایی حداقل از یک  روش جدید در زمینه  خرید یا  تحویل گرفتن از فروشگاه آنلاین ، اعم ا ز محصول و خدمات استفاده کرده اند.

یک ماه پس از شروع تعطیلی ها ، وقتی در آوریل ۲۰۲۱ میلادی ، ایپسوس از مصرف کنندگان درباره  عادت هایشان در طول همه گیری پرسید ، مشخص شد که در همان مدت کم از هر چهار نفر آمریکایی یک نفر (۲۵درصد) راه جدیدی را برای حمل و نقل و تحویل مرسولات امتحان کرده است . ولی در طول این همه گیری هرچه که بیشتر مصرف کنندگان افق های جدید این سبک زندگی جدید را کاوش می کردند ، تعداد افراد وفق پیدا کرده با این روش جدید افزایش می یافت .

12 درصد از افراد نیز  برند ، محصول ، خدمات یا پیش خرید موارد غیر از خواربار مانند وسایل خانه یا الکترونیکی جدید را امتحان کردند که این رقم در دوره مشابه سال گذشته فقط ۴ درصدبود.

کرونا سبب تغییر جدی شیوه های خرید و تامین مایحتاج  مردم درجهان شده است

از زمان نظرسنجی قبلی ایپسوس که در اوایل همه گیری انجام شد ، بقیه محصولات دیجیتال و خدمات نیز جهشی را تجربه کرده اند. از زمان شروع همه گیری،  از هر پنج آمریکایی یک نفر (۱۹درصد ) " پزشک تلفنی " را امتحان کرده است ؛ فقط ۷ درصد از مردم  آمریکا  این روش را در ماه اول همه گیری امتحان کرده بودند.

** یک گروه کلیدی در راستای آزمایش و امتحان کردن فناوری های  جدید بازتر عمل کرده است: والدین 

برخلاف برخی از افراد، بسیاری از والدین با توجه به وضعیت نگران کننده همه گیری، به سرعت با شیوه های جدی زندگی آنلاین تطبیق پیدا کردند که باعث راحت تر شدن امورات آنها شد . در این راستا، درخانواده های دارای فرزند استفاده از روندهای جدید بیشتر بود.

کرونا سبب تغییر جدی شیوه های خرید و تامین مایحتاج  مردم درجهان شده است

این نظرسنجی در اواسط ماه آوریل گذشته با شرکت  یک هزار و ۱۱۵ آمریکایی بزرگسال در آمریکا انجام و نتایج آن منتشر شد.

سرخط اخبار پژوهش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha