۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۰،‏ ۷:۵۶
کد خبرنگار: 957
کد خبر: 84330914
۰ نفر

برچسب‌ها

ادارات کردستان به کنتور هوشمند برق مجهز می‌شود

سنندج - ایرنا - معاون فروش و خدمات مشترکین شرکت توزیع نیروی برق کردستان گفت: برای مصرف بهینه برق در استان، تمام ادارات تا نیمه اول خرداد امسال به کنتور هوشمند مجهز می‌شود.

هیوا خرم روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: تاکنون با هدف مدیریت بار و مصرف بهینه انرژی در استان، تعدادی از ادارات به کنتور هوشمند برق مجهز شده است و در باقی ادارات نیز این کار تا نیمه اول خرداد انجام خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه تجهیز ادارات به کنتور هوشمند به صورت رایگان انجام می‌شود، افزود: نصب کنتور هوشمند برق علاوه بر اینکه موجب می‌شود میزان مصرف مشترک به طور کامل رصد شود، خود مشترک نیز می‌تواند از میزان مصرف خود آگاهی داشته باشد.

معاون فروش و خدمات مشترکین شرکت توزیع نیروی برق کردستان یادآور شد: مصرف برق مشترکان استان در سال جاری نسبت به مدت مشابه پارسال ۲۵ درصد افزایش یافته است.

خرم با اشاره به اینکه روز شنبه ۲۵ اردیبهشت اوج مصرف برق شبانه و روزانه مشترکان استان به ترتیب به ۴۸۰ و ۳۷۵ مگاوات رسید، افزود: سقف تعیین شده برای مصرف برق روزانه مشترکان کردستان، ۳۴۰ مگاوات است که از خرداد ماه اعمال می‌شود.

وی بر لزوم رعایت مصرف بهینه برق توسط مشترکان به ویژه خانگی و تجاری تاکید کرد و گفت: در صورت مصرف بالای مشترکان، به طور قطع از ماه آینده ناچار به اعمال خاموشی و مدیریت اضطراری بار در استان خواهیم شد.

معاون فروش و خدمات مشترکین شرکت توزیع نیروی برق کردستان خواستار مصرف بهینه برق در ساعات اوج بار(۱۳تا ۱۷ و ۲۰ تا ۲۴) شد و اظهار داشت: خاموش کردن وسایل سرمایشی خارج از وقت اداری در ادارات، به مدار آوردن مولدهای برق در ساعات کاری، خاموش کردن لامپ اضافی و عدم استفاده از وسایل برقی پرمصرف در ساعات پیک بار، از جمله عوامل تاثیرگذار در کاهش مصرف انرژی است.

در حال حاضر ۶۸۶ هزار مشترک در بخش‌های مختلف خانگی، تجاری، صنعتی، اداری و عمومی از خدمات شرکت برق کردستان بهره‌مند هستند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha