معاون وزیر بهداشت : واکسن کرونا را به تولید انبوه می رسانیم

کرج - ایرنا - معاون وزیر بهداشت و درمان و رییس سازمان غذا و دارو اعلام کرد: همانطور که در عرصه تولید داروهای ضروری در کوتاه ترین زمان ممکن نیاز کشور را تامین کردیم ، واکسن کرونا را نیز به تولید انبوه می رسانیم.

دکتر محمدرضا شانه ساز روز یکشنبه در حاشیه بازدید سرزده از تعدادی شرکت داروسازی در استان البرز به خبرنگاران گفت : با تلاش های صورت گرفته مطمئن هستیم تا ظرف چندماه آینده نیاز کشور در زمینه  واکسن کرونا در داخل تامین شود.

معاون وزیر بهداشت و درمان  ادامه داد: استان البرز قطب تولید دارو ، تجهیزات پزشکی  و واکسن در کشور بوده و اکنون بخش اعظم نیازهای دارویی داخل در این استان تامین می شود.

شانه ساز گفت : برهمین اساس در اجرای تمرکز زدایی تلاش ها براین است تا بخشی از فعالیت های اداری و نظارتی سازمان غذا و دارو با هماهنگی استانداری و دانشگاه علوم پزشکی به این استان منتقل شود.

رییس سازمان غذا و دارو بیان داشت : با استقرار بخشی از خدمات اداری سازمان غذا و دارو ، تولیدکنندگان دارو و تجهیزات پزشکی البرز ، خدمات لازم را در استان دریافت خواهند کرد.

وی ادامه داد: نقش استان البرز در تامین واکسن کرونا شاخص بوده و این استان دارای ظرفیت های بزرگ در زمینه تولید دارو ، تجهیزات پزشکی و واکسن است.

استان البرز بیش از یکصد کارخانه ساخت دارو ، تجهیزات پزشکی و لوازم آرایشی و بهداشتی دارد.

بزرگترین شهرک دارویی کشور به نام برکت وابسته به ستاد اجرایی حضرت امام (ره ) در شهرستان ساوجبلاغ استان البرز در حال  شکل گیری و احداث بوده که تاکنون تعدادی شرکت داروسازی در این مجموعه مستقر شده است.  

بنا به گفته عزیزاله شهبازی استاندار البرز، تاکنون چهار واکسن کرونا  در این استان ساخته شده که یکی از این واکسن ها در حال تولید انبوه است و مابقی مراحل پایانی آزمایش بالینی را می گذرانند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha