دستگیری حفاران غیرمجاز در ساوه و کشف لوازم خانگی قاچاق در زرندیه

ساوه - ماموران پلیس آگاهی شهرستان های ساوه و زرندیه در شبانه روز گذشته و با انجام عملیاتی ۲ فرد که در حال حفاری غیرمجاز با هدف دستیابی به اشیاء عتیقه بودند را در دستگیر و با توقیف یک خودروی شوتی هم مقادیری لوازم خانگی قاچاق کشف کردند.

به گزارش ایرنا و نقل از پایگاه خبری پلیس، فرمانده انتظامی شهرستان ساوه از دستگیری ۲ نفر از حفاران غیرمجاز در عملیات پلیس این شهرستان خبر داد.   
 
سرهنگ «علی اکبر عیسی آبادی» در این خصوص، اظهار کرد: ماموران پاسگاه غرق آباد شهرستان ساوه از اقدام به حفاری غیرمجاز توسط افرادی در یکی از روستاهای این شهرستان مطلع شدند و با هماهنگی مرجع قضائی بررسی موضوع را آغاز کردند.  
 
وی افزود: ماموران با اعزام به محل و در یک عملیات غافلگیرانه ۲ نفر را که در حال حفاری زمین با هدف کشف اشیاء عتیقه بودند،  دستگیر و به مقر انتظامی منتقل کردند.  
 
فرمانده انتظامی شهرستان ساوه با بیان اینکه متهمان با تشکیل پرونده به مرجع قضائی معرفی شدند از شهروندان خواست هر گونه اخبار و اطلاعات را از طریق شماره تلفن ۱۱۰ با پلیس در میان بگذارند.

گفتنیست؛ ساوه با قدمتی حدود چهار هزار سال دارای مناطقی است که همواره مورد طمع حفاران غیرمجاز بوده و در این رابطه خبرگزاری ایرنا گزارشی با عنوان «حفاران از جان سالسال چه می خواهند» در مورخ ۲۵ بهمن سال گذشته منتشر کرد.

در خبری دیگر؛ ماموران پلیس شهرستان زرندیه ۳۱ دستگاه انواع لوازم خانگی قاچاق را در بازدید از یک دستگاه خودروی شوتی شناسایی و توقیف کردند.

فرمانده انتظامی این شهرستان در تشریح جزئیات این خبر، گفت: در ادامه طرح های عملیاتی پلیس برای مبارزه با قاچاق کالا و برخورد با رانندگان خودروهای شوتی، ماموران انتظامی این شهرستان یکی از این خودروها را شناسایی و در بازرسی از آن ۳۱ دستگاه لوازم برقی قاچاق مانند آبمیوه گیری و اتو کشف شد.  
 
سرهنگ «روح الدین یوسفوند» ارزش ریالی کالاهای مکشوفه در این عملیات را بر اساس ارزیابی کارشناسان اداره مبارزه با قاچاق کالا و ارز پلیس آگاهی  حدود ۵۰۰ میلیون ریال عنوان کرد.

به گفته او،  در این عملیات یک نفر دستگیر و پس از تشکیل پرونده به مرجع قضائی معرفی شد.  
 
وی افزود: شهروندان در راستای کمک به طرح های مبارزه با قاچاق،  می توانند در صورت مشاهده خودروهای شوتی که در حمل بار قاچاق از محورهای مواصلاتی شهرستان زرندیه تردد می کنند، مراتب را برای بررسی تخصصی از طریق سامانه تلفنی ۱۱۰ به پلیس گزارش کنند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha