زمینه آزادسازی ۱۶ زندانی در شاهین‌دژ فراهم شد

مهاباد- ایرنا- رییس دادگستری شاهین‌دژ گفت: با مشارکت و همت خیران در جشن گلریزان امسال، زمینه آزادسازی ۱۶ زندانی در این شهرستان فراهم شده است.

قربان شاهینی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: با تامین ۲ میلیارد ریال وجوه محکومیت زندانیان توسط خیران، زمینه آزادی این تعداد از زندانیان غیر عمد و واجد شرایط فراهم شده است.

وی ادامه داد: برخی از زندانیان به دلیل یک حادثه و یک اشتباه، محکوم به چندین سال حبس می شوند که این مددجویان پس از سال ها تحمل حبس، از کرده خود پشیمان و به نوعی متنبه می شوند و هم اکنون نیازمند یاری خیران برای بازگشت به آغوش خانواده هستند.

رییس دادگستری شاهین‌دژ با بیان اینکه محکومان جرایم غیرعمد همچنان منتظر یاری خیران هستند، اظهار داشت: کار خیر از جمله کمک به آزادی زندانیان جرایم غیرعمد اثر فردی و اجتماعی زیادی دارد و موجب ثواب دنیوی و اخروی و کمک به رفع فقر از چهره جامعه اسلامی می شود.

به گزارش ایرنا، ستاد دیه با هدف آزادی زندانیانی که جرایم آنها قتل غیرعمد (شبه عمد و خطایی)، صدور چک بلامحل غیرکلاهبرداری، دیه تصادفات رانندگی و ترک انفاق و عدم پرداخت مهریه است، در ماه مبارک رمضان سال ۱۳۶۹ در کشور تشکیل شد.

شهرستان شاهین دژ ۹۸ هزار نفر جمعیت دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha