نخست وزیر مالزی در گفتگو با هنیه بر حمایت از مردم فلسطین تاکید کرد

تهران- ایرنا- نخست وزیر مالزی در گفتگوی تلفنی با اسماعیل هنیه رئیس دفتر سیاسی "حماس"، درباره آخرین تحولات فلسطین گفت‌وگو و بر حمایت از مردم مظلوم این کشور تاکید کرد.

به گزارش روز  یکشنبه ایرنا از خبرگزاری برناما مالزی، محی‌الدین یاسین اعلام کرد: از جانب خودم و مردم مالزی مراتب تسلیت و اندوهمان را درباره از دست رفتن جان و همچنین جراحات وارد شده به فلسطینیان در حملات شریرانه رژیم اسراییل ابراز داشتم.

وی خاطرنشان کرد که از شنیدن درد و رنج مردم مسلمانان در  فلسطین بخصوص در نوار غزه  از زبان این مقام حماس بسیار آشفته حال و نگران شده است .

نخست وزیر مالزی ضمن تاکید بر حمایت این کشور از مبارزه فلسطینیان گفت که مالزی به تلاشها برای دفاع از حقوق فلسطینیان ادامه می‌دهد. وی بار دیگر بر تعهد مالزی به جست وجوی راههایی برای ارائه کمک برای کاهش آلام مردم فلسطین تاکید کرد.

نخست وزیر مالزی خاطرنشان کرد که رئیس دفتر سیاسی حماس هم در این گفتگوی تلفنی مراتب قدردانی خود را از مردم مالزی برای ادامه کمک‌ها و حمایت‌ها از مردم فلسطین ابراز داشته است.

محی‌الدین همچنین روز گذشته در یک سخنرانی ویژه مساله فلسطین گفت که مالزی از ناتوانی شورای امنیت سازمان ملل برای توقف فوری خشونت اسراییل علیه فلسطینیان، اندوهناک و ناامید شده است.

وی خاطرنشان کرد که این حملات جنایت جنگی و نقض کنوانسیون سوم ژنو سال ۱۹۴۹ است.

بنا به گزارشها، حملات رژیم صهیونیستی به فلسطینیان با یورش به مسجد الاقصی در روز جمعه ۱۷ اردیبهشت (هفتم مه) و حملات هوایی به غزه از روز دوشنبه آغاز شد. منابع فلسطینی آمار شهدای حملات جنایتکارانه هفت روزه ارتش رژیم صهیونیستی به غزه را تا کنون ۱۵۰ شهید اعلام کردند . 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha