۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۰،‏ ۱۴:۰۵
کد خبرنگار: 1228
کد خبر: 84330874
۰ نفر

برچسب‌ها

رسانه‌های پاکستان: جهان از خواب غفلت بیدار شود

اسلام‌آباد - ایرنا - رسانه‌های پاکستانی با ابراز تاسف از تداوم حملات رژیم اشغالگر صهیونیستی به غزه به رغم مخالفت جهانی، گزارش دادند: اسرائیل وحشی تر از هر زمان دیگر شده اما این رژیم فقط با بیانیه متوقف نمی‌شود و این سوال باقی می‌ماند که آیا وقت بیداری جهان از خواب غفلت فرا نرسیده است.

به گزارش ایرنا، روزنامه های پاکستانی اعم از انگلیسی و اردو زبان امروز یکشنبه پس از ۳ روز تعطیلی به مناسبت عیدفطر، مطالب صفحه اول، سرمقاله و ستون‌های خود را به تحولات اخیر در سرزمین‌های اشغالی فلسطین، تداوم حملات رژیم اشغالگر قدس و واکنش‌های جهانی از جمله اقدامات کشورهای اسلامی اختصاص دادند.

شبکه‌های خبری پاکستان نیز امروز با پخش تصاویری از لحظه حمله موشکی اسرائیل به ساختمان رسانه‌های بین المللی، این اقدام را به شدت محکوم کرده و گفتند: تمام جهان برای فلسطینیان به پا خواسته‌اند و این وضعیت صهیونیست‌ها را وحشت زده کرده و آنان دست به یورش به رسانه‌ها زدند.

نشریات پاکستانی از عملکرد ضعیف نهادهای بین المللی برای تامین حقوق ملت فلسطین به شدت انتقاد کرده و نوشتند: سرپیچی آشکار اسرائیل رنج و مشکلات ساکنان نوار غزه را بیشتر کرده است.

"اوصاف، نایی بات، ۹۲، جنگ و دنیا" به عنوان مطرح ترین روزنامه‌های اردو زبان پاکستان نوشتند: اقدامات حاکمان اسلامی برای دفاع از فلسطین ناکافی است باید به جای صدور بیانیه و محکوم ساختن، رویکرد موثرتری نشان دهیم تا حداقل سد راه اسرائیل افسارگسیخته شویم.

روزنامه‌های پاکستانی این پرسش را مطرح کردند که آیا زمان آن نیست که جامعه جهانی از خواب غفلت بیدار شود؟ آیا مسلمانان باید فقط شعار بدهند؟ آیا سازمان‌های بین‌المللی از جمله سازمان ملل باید نقش تماشاچی داشته باشد.

روزنامه انگلیسی زبان «داون» در سرمقاله امروز خود، وحدت جهان اسلام از جمله یکصدایی جمهوری اسلامی ایران و عربستان به عنوان دو قدرت مسلمان را برای کمک به مساله فلسطین مهم برشمرد و نوشت: در این برهه که ملت فلسطین توسط اسرائیل سرکوب می‌شوند نیاز اساسی به همگرایی جهان اسلام است.

روزنامه‌های پاکستانی سکوت حامیان غربی رژیم صهیونیستی را نیز سرزنش کرده و نوشتند: اسرائیل مرتکب کشتار فجیع مردم بی دفاع فلسطین است و سکوت قدرت‌های غربی و متحدان اسرائیل در برابر این اقدام ضدبشری به معنای همدستی و شریک جرم بودن این کشورها تلقی می‌شود.

روزنامه‌های "نیشن، نیوز و دیلی تایمز" نیز در گزارش‌های امروز خود برخورد جدی نهادهای ناظر بین المللی با رژیم صهیونیستی را خواستار شده و تاکید کردند: فلسطینیان چشم به کمک جهان به ویژه حاکمان اسلامی دوخته‌اند بنابراین ما باید مسئولیت خود را اجرا کنیم.

روزنامه "جنگ" چاپ شهر راولپندی در جمله‌ای طعنه آمیز به سازمان همکاری اسلامی نوشت: وقت آن است که ۵۷ عضو مسلمان این سازمان زنده بودن خود را ثابت کنند و برای کمک به فلسطینیان وارد میدان شوند.

واکنش‌ها در پاکستان از سوی مقامات، رهبران سیاسی و مذهبی این کشور به حملات ارتش رژٰیم صهیونیستی به نوار غزه و شهادت ده‌ها نفر از فلسطینیان ادامه دارد و طی روزهای اخیر شهرهای مختلف پاکستان شاهد برگزاری تجمعات ضدصهیونیستی بود.

رهبران شورای ملی همبستگی در پاکستان، ائتلافی متشکل از ۳۰ گروه سیاسی و مذهبی این کشور نیز اعلام کردند که امروز یکشنبه تظاهرات سراسری در حمایت از مقاومت فلسطین و محکومیت حملات رژیم صهیونیستی برگزار می‌شود.

ارتش رژیم صهیونیستی از سه شنبه گذشته حملات وحشیانه‌ای را به نوار غزه آغاز کرده و تاکنون صدها غیرنظامی که اکثر آن‌ها را زنان و کودکان تشکیل می‌دهند، به شهادت رسانده‌ است.

نیروهای مقاومت اسلامی فلسطین در غزه نیز به تلافی جنایات رژیم صهیونیستی اقدام به پاسخگویی به این رژیم کرده و صدها موشک به سرزمینهای اشغالی شلیک کرده‌اند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha