آموزش و پرورش نقطه آغاز کشف استعدادها است

تهران- ایرنا- رییس کمیته ملی المپیک گفت: آموزش و پرورش نقطه آعاز ورزش همگانی، آموزش تخصصی و کشف استعدادها است.

سید رضا صالحی امیری روز یکشنبه در آیین امضای تفاهم نامه همکاری مشترک وزارت خانه های آموزش و پرورش، بهداشت درمان و آموزش پزشکی و ورزش و جوانان افزود: پیش از هرچیزی باید انصاف را رعایت کرد؛ ضمن اینکه چالش هارا انکار نمی کنیم. قبول داریم که دولت در شرایط تحریم، تورم و کرونا اقدامات موثری انجام داد.

وی افزود: آموزش و پرورش در مسیر مناسبی حرکت می کند، اجرای طرح کوچ اقدامی موثر در حوزه تربیت بدنی و سلامت است.

صالحی امیری گفت: آموزش و پرورش در نظام اجتماعی، سیاسی و فرهنگی ایران به مثابه نهادی است که کارکرد فراتر از یک وزارتخانه را دارد؛ چرا که وزارتخانه‌ها ماموریت چند موضوع را به عهده دارند، اما آموزش و پرورش مسئولیت تمام کارکردهای موجود در سطح ملی را دارد.

وی با بیان اینکه آموزش و پرورش کارکرد آموزشی، انسانی و تربیت انسان‌های تراز فرهنگ و تمدنی دارد، افزود: تربیت انسان‌های اخلاق مدار، هویت مدار و آینده نگر از رسالت آموزش و پرورش است. همچنین  این وزارتخانه کارکرد اجتماعی دارد. درواقع تربیت فرزندان براساس اهداف متعالی و زیست مسالمت آمیز از کارکردهای آموزش و پرورش محسوب می شود.

رییس کمیته ملی المپیک جمهوری اسلامی ایران ادامه داد:  آموزش و پرورش کارکرد سیاسی هم دارد، به این صورت که فهم و قدرت تجزیه و تحلیل مسائل سیاسی، تمرین فعالیت سیاسی، شکل گیری پارلمان سیاسی از کارکردهای این وزارتخانه در بخش سیاسی است.

صالحی امیری گفت: این وزارتخانه در بخش اقتصادی نیز کارکردهای مهمی دارد و سلامت اقتصادی یکی از این کارکردهاست. 

وی با بیان اینکه آموزش و پرورش نماد و نهاد سوادآموزی در ایران زمین است؛ اظهار داشت: این وزارتخانه نهاد مهارت آموزی است، مهارت کار جمعی، نوشتن، انتقادپذیری، ورزش، تغذیه سالم، تفکر و مهارت صبوری در گروی کارکردهای این نهاد است.

آیین امضای تفاهم نامه همکاری مشترک و اختتامیه طرح کنترل وزن و چاقی دانش آموزان(کوچ)" امروز با حضور محسن حاجی میرزایی، وزیر آموزش و پرورش؛ مسعود سلطانی فر، وزیر ورزش و جوانان؛ سعید نمکی، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی  و سید رضا صالح امیری رییس کمیته ملی المپیک برگزار شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار دانشگاه و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha