کلیات طرح اصلاح قانون بانک مرکزی تصویب شد

تهران - ایرنا - نمایندگان مجلس شورای اسلامی با کلیات طرح اصلاح قانون بانک مرکزی در اهداف، ‌ساختار و مسوولیت‌های آن موافقت کردند.

به گزارش خبرنگار پارلمانی ایرنا، طرح اصلاح قانون بانک مرکزی در دستور کار روز یکشنبه مجلس شورای اسلامی قرار گرفت و نمایندگان با ۱۹۹ رای موافق، ۲۵ رای مخالف و ۳ رای ممتنع از ۲۵۰ نماینده حاضر با کلیات این طرح موافقت کردند.

این طرح توسط «محمدحسین حسین زاده بحرینی» نماینده مردم مشهد در مجلس پیشنهاد شده بود. نمایندگان امروز با اولویت بررسی این طرح در مجلس شورای اسلامی موافقت کردند.

محمدحسین حسین زاده بحرینی نماینده درخواست کننده طرح مذکور در جریان بررسی اولویت این طرح گفت: در ۲۰ سال گذشته یعنی از سال ۱۳۸۰ تا سال ۱۳۹۹ تولید کشور ۳۶ درصد افزایش یافت و در همین مدت نقدینگی کشور ده هزار و ۲۵۰ درصد زیاد شده است که اگر این اعداد را به اقتصاددانان نشان دهیم تعجب می کنند تا امروز سرپا بوده ایم.

نماینده مردم مشهد بیان داشت: محصول این آمار تورم خانمان سوز است و ریشه این وضعیت به سال ۱۳۸۰ و ایجاد بانک خصوصی برمی‌گردد چرا که بانک خصوصی موتور تولید نقدینگی است و هرجا که خواسته‌اند نقدینگی را به آن سمت بردند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha