یک میلیون و ۱۰۰ هزار خیر کشور در پویش آجر به آجر مشارکت کردند

اراک - ایرنا - معاون برنامه‌ریزی و امور مشارکت‌های مردمی سازمان نوسازی مدارس کشور گفت: یک میلیون و ۱۰۰ هزار خیر سطح کشور در پویش ملی آجر به آجر سازمان نوسازی مدارس شرکت کردند.

«فاطمه مهاجرانی» روز یکشنبه در مجمع خیران مدرسه ساز استان مرکزی در اراک افزود: ۸۰ میلیارد ریال منابع مالی در پویش آجر به آجر توسط سازمان نوسازی مدارس کشور برای بازسازی و نوسازی مدارس کشور جذب شده‌ است.

وی ادامه داد: ۳۰ هزار نفر از ابتدای فعالیت جامعه خیران مدرسه ساز در سامانه خیران کشور شناسایی و جذب شده‌اند.

معاون برنامه‌ریزی و امور مشارکت‌های مردمی سازمان نوسازی مدارس کشور از تشکیل کارگروه تسهیل امور خیران در این سازمان خبرداد و گفت: این کارگروه از ابتدای سال گذشته در راستای تسهیل در ارایه خدمت به خیران تشکیل شده‌ است.

مهاجرانی افزود: در کارگروه تسهیل امور خیران در سازمان نوسازی مدارس کشور مقرر شده‌ تعدادی نقشه در استان‌های کشور آماده و در صورت مراجعه خیران در اختیار آنان قرار گیرد.

وی ادامه داد: بر اساس پیش بینی‌های انجام شده در کارگروه تسهیل در امور خیران، این نقشه‌ها تا یک ماه آینده در ادارات استانی این سازمان آماده می‌شود.

معاون برنامه‌ریزی و امور مشارکت‌های مردمی سازمان نوسازی مدارس کشور یادآورشد: در دیدار با رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور مقرر شد ۲ هزار میلیارد تومان برای اتمام طرح‌های خیرساز سازمان نوسازی مدارس کشور تخصیص یابد.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان مرکزی نیز در این نشست گفت: ۱۰۸ طرح نوسازی و بازسازی فضاهای آموزشی سال گذشته در این استان در حال انجام است که ۷۰ طرح از مجموع آنها، طرح‌های مشارکتی با مشارکت خیران بود.

«حسین محمدی» افزود: عملیات اجرایی ۲۳ طرح از مجموع طرح‌های مشارکتی در حال انجام استان مرکزی سال گذشته آغاز شده‌ است.

وی، پاسخ گویی به نیازهای آموزش و پرورش استان مرکزی را از جمله اولویت‌های اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس عنوان کرد و ادامه داد: ۱۸ هزار میلیارد ریال اعتبار برای استانداردسازی فضاهای آموزشی و ساماندهی مدارس کانکسی استان نیاز است.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان مرکزی خاطرنشان کرد: تعداد مدارس کانکسی این استان در مدت ۲ سال گذشته ۲۷ درصد کاهش یافته‌ است.

محمدی افزود: چهار هزار و ۵۰۰ خیر مدرسه ساز در پویش‌های آجر به آجر به تعداد خیران مدرسه ساز استان مرکزی افزوده شده‌ است.

وی ادامه داد: ۳۵۰ میلیارد ریال اعتبار برای اجرای طرح‌های نیمه تمام مردمی به استان مرکزی اختصاص یافت که ۱۰۰ درصد این اعتبارات به استان تخصیص داده شده‌است.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان مرکزی گفت: ۸۵۰ میلیارد ریال تعهد در بیست و سومین جشنواره خیران این استان ایجاد شد که میزان این تعهدها نسبت به جشنواره قبلی ۷۹ درصد افزایش یافته‌ است.

۲۰۸ هزار دانش آموز در ۲ هزار و ۱۰۷ فضای آموزشی استان مرکزی با هشت هزار و ۲۷۸ کلاس درس به تحصیل اشتغال دارند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha