فعال رسانه‌ای روس:جامعه جهانی برابر حمله اسرائیل به رسانه‌ها سکوت نکند

مسکو - ایرنا - «زاوودی مامیرگوف» رئیس کانال تلویزیونی روسی «جهان اسلام» گفت: جامعه جهانی باید و موظف است حمله اسرائیل به ساختمان رسانه ها در غزه را به شدت محکوم کند زیرا سکوت در برابر چنین رفتارهایی، می تواند باعث تکرار آن شود.

مامیرگوف از کارشناسان خبری روسیه روز یکشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا، به جنایات متعدد رژیم صهیونیستی در حمله به نوار غزه اشاره و خاطرنشان کرد: جامعه جهانی نباید در برابر این جنایت ها سکوت کند زیرا رژیم صهیونیستی جری تر و گستاخ تر می شود.

وی افزود: حمله به ساختمان رسانه ها در غزه، آزادی مطبوعات و رسانه های خبری را هدف گرفته تا خبرنگاران خارجی این منطقه فلسطین را ترک کرده و جنایات صهیونیست ها بدون هر گونه پوشش خبری بماند.

فعال رسانه‌ای روس:جامعه جهانی برابر حمله اسرائیل به رسانه‌ها سکوت نکند

به گفته مامیرگوف، اگر جامعه جهانی به این حرکت ضدرسانه ای اسراییل پاسخ محکم و مناسب ندهد، در آینده شاهد حملات بیشتر به خبرنگاران از سوی این رژیم خواهیم بود.  

وی همچنین حمله هوایی رژیم صهیونیستی به ساختمان های سازمان ملل را نقض عمده قوانین بین المللی خواند و گفت: این اقدامات نشانگر اطمینان مقامهای اسراییلی از بی مجازات ماندن اقدامات خود است زیرا هر کشور دیگری اگر این اقدامات را می کرد، بشدت محکوم می شد و غرب و آمریکا تحریم هایی را علیه آن وضع می کردند.  

 رژیم صهیونیستی دیروز (۲۵ اردیبهشت) در اقدامی برخلاف قوانین بین‌المللی برج «الجلاء» غزه را که علاوه بر واحدهای مسکونی، شماری از دفاتر رسانه‌های بین‌المللی نیز در آن مستقر بودند، هدف قرار داد.

در این برج دفاتر خبری رسانه‌های بین‌المللی از جمله شبکه قطری الجزیره و خبرگزاری آمریکایی آسوشیتدپرس قرار داشت و اخبار مربوط به غزه را پوشش می‌دادند.

سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی با صدور بیانیه‌ای مدعی شده بود که حماس از این برج برای انجام فعالیت‌های اطلاعاتی استفاده می‌کرده است. رژیم صهیونیستی حدود یک ساعت پس از هشدار تخلیه این برج در سه حمله هوایی این مرکز را هدف قرار داد و آن را با خاک یکسان کرد.

جهان اسلام در برابر جنایات اسراییل ساکت نماند 

رئیس کانال تلویزیونی روسی جهان اسلام به شهادت صدها نفر از مسلمانان فلسطینی در حملات رژیم صهیونیستی به مناطق مختلف نوار غزه اشاره و تصریح کرد که جهان اسلام نباید دربرابر این جنایات ددمنشانه ساکت بماند.

مامیرگوف با بیان اینکه تمام تلاش ها باید برای متوقف کردن این جنایت ها متمرکز شود، اظهار داشتک امت جهانی اسلامی دربرابر پایان اشغال فلسطین وظیفه خطیری بر دوش دارد که باید به آن عمل کند.  

فعال رسانه ای مسلمان روسیه تصریح کرد: مسلمانان جهان خواهان آزادی قدس شریف و همه سرزمین های فلسطینی از اشغال هستند اما برخی از سران کشورهای اسلامی این واقعیت را نادیده می گیرند و مسلمانان باید به رغم چنین دیدگاه های سازشگرانه در داخل جهان اسلام، برای پایان اشغال فلسطین تلاش کنند و از خداوند کمک بطلبند.  

وی ادامه داد: هیچ مسلمانی حتی غیرمسلمان باوجدان نمی تواند واقعیت های تلخ فلسطین و اخراج این افراد از خانه های خود و سرکوب خونین آنها را بپذیرد و صدای اعتراض به این جنایت ها و اقدامات ضدانسانی را بلند می کند و این اعتراضات در صورتی که اتحاد باشد موثر خواهد بود و روز قدس شرایط برای اتحاد جهانی علیه اشغالگران را فراهم کرده است.  

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha