۷۶۱داوطلب انتخابات شوراهای شهر چهارمحال و بختیاری تایید نهایی شدند

شهرکرد- ایرنا- مدیرکل سیاسی، انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری چهارمحال و بختیاری گفت: پس از بررسی اعتراض داوطلبان ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر، ۷۶۱ داوطلب از سوی هیات نظارت بر انتخابات استان تایید نهایی شدند.

ملک‌محمد قربانپور روز یکشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا با اشاره به مهلت چهار روزه برای اعتراض داوطلبان شورای شهر به نتایج تایید صلاحیت‌ها، افزود: پس از پایان زمان اعتراض داوطلبان، پرونده‌ تمامی آنها در هیات نظارت استان مورد بررسی قرار گرفت که در نهایت صلاحیت هفت داوطلب رد و صلاحیت ۲۴ داوطلب رد صلاحیت شده، مورد تایید این هیات قرار گرفت.

وی افزود: پیش از این در مهلت قانونی،۹۳۲ نفر ثبت‌نام خود را قطعی کرده بودند که از این تعداد صلاحیت ۸۵۵ نفر در هیات اجرایی انتخابات تایید و صلاحیت ۵۵ نفر نیز رد شد و همچنین ۲۲ نفر نیز انصراف دادند.

دبیر ستاد انتخابات چهارمحال و بختیاری گفت: در نهایت پرونده ۸۵۵ نفر جهت احراز صلاحیت به هیات نظارت شهرستان‌ها ارسال شد که از این تعداد، ۷۴۴  نفر تایید و ۸۳ نفر نیز رد صلاحیت شده بودند و همچنین ۲۸ نفر نیز انصراف دادند.

قربانپور با اشاره به تعداد کرسی شوراهای شهر در استان، تصریح کرد: از بین ۴۳ شهر استان، ۴۱ شهر دارای شورای پنج نفره و ۲ شهر بروجن و شهرکرد دارای شورای هفت نفر هستند که در مجموع داوطلبان برای کسب ۲۱۹ کرسی شوراهای شهر در استان رقابت می‌کنند.

وی خاطرنشان کرد: از بین شوراهای شهر استان برگزاری انتخابات در شهرکرد به صورت تمام الکترونیکی برگزار می‌شود.

 انتخابات ششمین دوره شوراهای اسلامی شهری، روستایی و عشایری همزمان با سیزدهمین دوره انتخابات رییس‌ جمهوری در تاریخ ۲۸ خرداد ۱۴۰۰ برگزار خواهد شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha