نشریه آمریکایی موشک های چین را قاتل هواپیماها و ناوهای آمریکا خواند

تهران- ایرنا- تارنمای نشنال اینترست در تحلیلی نظامی از موشک های DF-۲۱D و DF-۲۶ چین که با نام «قاتل هواپیما و ناو» شناخته شده اند، از آنها به عنوان ابزار برتری نظامی این کشور در مقابل آمریکا نام برده است.

به گزارش ایرنا، تارنمای نشنال اینترست روز یکشنبه در مطلبی نوشت: بیشتر نگرانی ها در مورد زرادخانه موشکی چین در ارتباط با موشک های "قاتل حامل" است. گفته می شود این موشک ها توانایی حمله و نابودی ناوهای هواپیمابر تا محدوده بیش از ۲۰۰۰ مایل دریایی را دارند، همچنین امکان تهدید پایگاه ها، تأسیسات و دارایی های ایالات متحده در سراسر اقیانوس آرام با استفاده از این تسلیحات وجود دارد.

گزارش می افزاید: در کنار خطرات شناخته شده این موشک ها برای ناوهای آمریکایی، این تسلیحات همچنین الگوی تهدید جدیدی برای حضور ایالات متحده در گوام، کره جنوبی، ژاپن و تایوان هستند.

بر اساس این گزارش، فاصله پکن تا توکیو یک هزار و ۳۰۴ مایل ذکر شده است؛ مسافتی که در محدوده ۲ هزار مایلی برد موشک های DF-۲۶ قرار دارد. این موشک ها همچنین می توانند به یک تهدید تاکتیکی در مورد تعداد زیادی از دارایی های مهم ایالات متحده مستقر در گوام و شبه جزیره کره تبدیل شود.

نشنال اینترست می گوید: در عین حال تعدادی از نوآوری های فنی و سیستم های تسلیحاتی ایالات متحده برای مقابله با تهدیدات موشکی چین نیز طراحی شده اند. نیروی دریایی آمریکا به طور معمول هواپیماهای بدون سرنشین تریتون، هواپیماهای جنگنده و سکوهای مختلف بمب افکن را با این هدف کنترل می کند.

در همین راستا ارتش آمریکا برنامه هایی مانند توانایی یافتن، ردیابی و هدف قرار دادن تهدیدهای متعدد مانند سلاح های مافوق صوت، حملات موشکی با استفاده از موشک های کروز یا هواپیمای بدون سرنشین را مورد توجه قرار داده است.

گزارش می افزاید: از سوی دیگر امریکا همچنین اقدام به تقویت فناوری ردیابی رادارها همراه با فناوری های کنترل با قابلیت هوش مصنوعی که داده سنسورها را به تیراندازها متصل می کند، کرده است؛ توانایی که می تواند یک سیستم دفاعی مشبک یا درهم تنیده تشکیل دهد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha