پهنای باند اینترنت ۲۳ روستای غرب مازندران افزایش یافت

نوشهر - ایرنا - پهنای باند اینترنت ۲۳ روستای غرب مازندران با بهره‌برداری از ۱۲ طرح مخابراتی در شهرستان‌های نوشهر، چالوس و کلاردشت افزایش یافت و این روستاها از باند پرسرعت هشت مگ بهره‌مند شده‌اند.

 به گزارش ایرنا ، مدیر مخابرات نوشهر، چالوس و کلاردشت روز یکشنبه در مراسم بهره برداری همزمان از این طرح ها در روستای ملکار نوشهر گفت: با بهره برداری از این تعداد طرح مخابراتی که برای اجرای آنها ۶۵ میلیارد ریال سرمایه گذاری شده ، تعداد روستاهای دارای پهنای باند بالای اینترنت در این منطقه  بیش از ۴۰ درصد افزایش یافته است.

محمد اسحاقی افزود: پیش از این ۵۷ روستا در شهرستان های نوشهر ، چالوس و کلاردشت از باند پرسرعت هشت مگ برخوردار بودند که با راه اندازی این  این پروژه به ۸۰ روستا افزایش یافته است.

وی با اشاره به اجرای بیش از ۱۸ هزار متر کابل کشی فیبرنوری در این طرح ها افزود: این در حالی بود که مشترکان اینترنت در این روستاها به دلیل ارتباط به صورت ای دی اس ال ADSL و کابل مسی از اینترنت با پهنای باند ضعیفی متصل بودند که با راه اندازی این طرح ها مشترکان بویژه دانش آموزان از اینترنت با سرعت مناسب برخوردار شدند.  

اسحاقی توضیح داد : برای ارتقای پهنای باند اینترنت در روستاهای چلندر و خیرودکنار بخش مرکزی نوشهر ۱۴ دستگاه تجهیزات ای جی AG نصب شد که هر یک از این دستگاه ها قابلیت توسعه تا ۹۸۰ مشترک را دارد.

وی افزود: همچنین هفت دستگاه اکسس در روستای های لرگان، چلاجور، دیمو، اغوزداربن، شهرستان، اشکارلت و کلاک بخش مرزن آباد شهرستان چالوس نصب شد که هر کدام از دستگاه ها قابلیت سرویس دهی اینترنت بر بستر فیبر نوری به ۲۵۶ مشترک با پهنای باند ۸ مگ را دارند.

مدیر مخابرات نوشهر ، چالوس و کلاردشت گفت : نصب ۲ دستگاه  اکسس در روستاهای فیروزکلا و عالی دره بخش کجور شهرستان نوشهر نیز موجب ارتقای پهنای باند سرعت اینترنت این ۲ روستا به هشت مگ و قابلیت سرویس دهی به ۲۵۶ مشترک شده است.

وی افزود : امروز همچنین یک دستگاه اکسس در روستای و روستای اویجدان شهرستان کلاردشت راه اندازی شد.

شهرستان های نوشهر ، چالوس و کلاردشت دارای ۳۵ هزار مشترک اینترنت، ۱۵۲ هزار مشترک تلفن ثابت و ۲۹۱ دکل مخابراتی همراه اول است. 

طرح های مخابراتی امروز در نوشهر ، چالوس و کلاردشت بخشی از ۱۳۸ طرح مخابراتی است که امروز به صورت متمرکز و با حضور ویدئو کنفرانسی استاندار مازندران در ساری به بهره‌برداری رسید.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha