فرنگی‌کار تیم ملی: امیدوارم هر کسی که لایق دوبنده است به المپیک برود

تهران - ایرنا - فرنگی‌کار سنگین وزن تیم ملی گفت: امیدوارم هر کسی که لایق دوبنده تیم ملی است به بازی‌های المپیک توکیو برود. به غیر از من در وزن ۱۳۰ کیلوگرم، ۲ مدعی جوان و پهلوان نیز حضور دارند.

«امیر قاسمی منجزی» روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: تاکنون در چندین مرحله اردوی آماده‌سازی تیم ملی حضور داشتم و براساس نظر کادر فنی قرار است که نفرات منتخب وزن‌های ۹۷ و ۱۳۰ کیلوگرم در پیکارهای بین‌المللی کشتی جام «پیت لازینسکی» لهستان حضور یابند و به طور حتم نتایج این پیکارها در انتخاب نفرات نهایی این ۲ وزن تاثیر زیادی خواهد داشت.

دارنده ۲ مدال طلای قهرمانی آسیا ادامه داد: پیش از این در سال‌های ۲۰۱۱ و ۲۰۱۶ نیز تجربه حضور در جام «پیت لازینسکی» لهستان را دارم و برای سومین مرتبه قرار است در این تورنمنت حضور یابم و سعی دارم که بهترین عملکردم را داشته باشم و در نهایت امیدوارم که هر کسی که لایق دوبنده تیم ملی است به بازی‌های المپیک توکیو برود.

نفر پنجم پیکارهای جهانی ۲۰۱۹ قزاقستان که در وزن ۱۳۰ کیلوگرم نیز سهمیه المپیک را گرفت، خاطر نشان کرد: هنوز از رقبای خود در این وزن در لهستان خبری ندارم. البته با توجه به اینکه این تورنمنت آخرین مسابقه دارای سیستم رنکینگ اتحادیه جهانی است و امتیاز آن برای المپیک توکیو نیز محاسبه می‌شود، فکر می‌کنم که رقابت‌های شلوغی باشد و همه مدعیان المپیکی برای کسب امتیاز و همچنین آمادگی در لهستان حضور یابند.

وی یادآور شد: رقابت‌های «پیت لازینسکی» لهستان در وزن قانونی برگزار می‌شود و به طور حتم از هم اکنون می‌توان پیش‌بینی کرد که سطح فنی رقابت‌ها بالا باشد.

این فرنگی‌کار خوزستانی تیم ملی در خصوص ۲ رقیب اصلی خود یعنی «امین میرزازاده» و «علی‌اکبر یوسفی» گفت: سال‌ها تجربه حضور در تیم ملی را دارم و از تجربه خوبی برخوردار هستم و این نفرات نیز جوان، پهلوان و جویای نام هستند و سعی دارند با عملکرد خوب، خودشان را به کادر فنی تحمیل کنند.

منجزی ادامه داد: همیشه سعی کردم که در تمرینات به صورت منظم و با انگیزه حضور داشته باشم و در رقابت‌های مختلف کشتی‌های خوبی بگیرم. در المپیک ۲۰۱۶ ریو نیز موفق به کسب سهمیه شدم اما شرایط به گونه‌ای نشد که به المپیک بروم و در این دوره نیز موفق شدم که سهمیه المپیک را بگیرم و امیدوارم بتوانم با جلب نظر کادر فنی و عملکرد خوبم برای نخستین مرتبه در المپیک حضور یابم.

وی ادامه داد: پیش از عید قرار بود در جام قهرمانان اوکراین شرکت کنم که به دلیل مصدومیت از مچ پا نتوانستم شرکت کنم و اکنون بعد از ۲ سال قرار است در نخستین میدان رسمی خود حضور یابم. بعد از پیکارهای جهانی ۲۰۱۹ قزاقستان در هیچ مسابقه‌ای شرکت نکردم.

وی درباره مسابقات انتخابی تیم ملی برای حضور در جهانی ۲۰۲۰ صربستان که بعد از آن لغو شد، گفت: در این رقابت‌ها «امین میرزازاده» که مصدوم شد اما موفق شدم دیگر حریفم را یعنی «علی‌اکبر یوسفی» را شکست دهم. اما پیکارهای جهانی به دلیل همه‌گیری ویروس کرونا لغو شد.

رقابت‌های بین‌المللی کشتی فرنگی جام پیت لازینسکی لهستان طی روزهای ۲۲ و ۲۳ خردادماه در شهر ورشو لهستان برگزار می‌شود.

در وزن ۹۷ کیلوگرم  «محمدهادی ساروی» و «مهدی بالی» و در وزن ۱۳۰ کیلوگرم  «امیر قاسمی منجزی»، «امین میرزازاده» و «علی‌اکبر یوسفی» قرار است حضور یابند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha