بخش عمده ای از آتش سوزی جنگل ها ومراتع منطقه شاه بهرام در باشت مهار شد

گچساران - ایرنا - مدیرکل مدیریت بحران استانداری کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اینکه تلاش برای مهار آتش در عرصه های طبیعی باشت پس از افزون بر۶۰ ساعت تلاش ادامه دارد گفت: بخش عمده ای از آتش سوزی جنگل ها و مراتع منطقه شاه بهرام مهار شده است.

محمد محمدی روز یکشنبه در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا در باشت اضافه کرد: هم اکنون ۲ بالگرد برای مهار آتش سوزی در جنگل ها ومراتع باشت به امدادگران کمک می کند.

وی بیان کرد: آتش سوزی در ارتفاعات روستای شاه بهرام که روز پنجشنبه گذشته آغاز شده بود با وجود تلاش امدادگران  به دلیل سخت گذر بودن و وزش باد شدید همچنان ادامه دارد.

 مدیرکل مدیریت بحران استانداری کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: برای مهار این آتش سوزی  ۱۱ سورتی پرواز از طریق بالگردهای هوانیروز ارتش وهلال احمر انجام و نیروهایی امدادی و مردمی به ارتفاعات اعزام شدند. 

محمدی با اشاره به اینکه بخشی از پوشش جنگلی و مرتعی ارتفاعات منطقه شاه بهرام بر اثر این آتش سوزی دچار خسارت شده است تاکید کرد: مساحت عرصه های طبیعی آسیب دیده بر اثر این آتش سوزی پس از برآورد کارشناسی اعلام می شود.

وی عنوان کرد: در عملیات مهار این آتش سوزی یک نفر دچار سوختگی شد که مصدوم با بالگرد به یاسوج اعزام و حال ایشان خوب است.

محمدی اظهار داشت: شعله های آتش در کوه الورز منطقه سخت گذر ده بزرگ در شهرستان باشت نیز مهار شده وامدادگران در حال پایش منطقه برای پیشگیری از فوران دوباره آتش هستند.

سال گذشته ۲۵۵ هکتار از جنگل ها و مراتع باشت بر اثر آتش سوزی دچار خسارت شد.

شهرستان باشت ۱۰۵ هزار هکتار جنگل و مرتع دارد.

بلوط، بادام و کیکم مهمترین پوشش گیاهی جنگل های این شهرستان است.
شهرستان ۲۲ هزار نفری باشت در ۱۱۰ کیلومتری جنوب شرق یاسوج مرکز کهگیلویه و بویراحمد قرار دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha