خدمات ۹۹ ساله هلال احمر فراجناحی بوده است

زنجان - ایرنا - نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان گفت: خدمات ۹۹ ساله جمعیت هلال احمر فراجناحی، فرا استانی و فرا کشوری بوده است.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام علی خاتمی روز یکشنبه در دیدار با مدیران و پرسنل جمعیت هلال احمر استان زنجان به مناسبت هفته هلال احمر به مقابله با حوادث اشاره کرد و افزود: برخی برنامه ریزی ها برای پیشگیری از حوادث موثر و مهم بوده و اقداماتی در این خصوص انجام می شود اما برخی حوادث قابل پیش بینی و غیرقابل پیشگیری است.
امام جمعه زنجان اظهار داشت: پیشگیری از خسارت های جانی و مالی در  حوادث آمادگی بالایی را می طلبد.
حجت الاسلام خاتمی تصریح کرد: برای ارائه خدمات همگانی و عمومی مهارت نیروها باید ارتقا یابند که این مهم نیازمند بازبینی جدید، میدانی و عملیاتی است.
وی یادآوری کرد: ابزارهایی که در ۳۰ سال قبل استفاده می شد در زمان حاضر پیشرفته تر و مدرن تر شده است که امیدواریم در کشور به نوع مهارت ها در ارتباط با حوادث دقت شود. 
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان گفت: در کنار انتقال مسائل و مشکلات به مرکز باید راه حل و پیشنهادات نیز ارائه شود.
حجت الاسلام خاتمی تاکید کرد: مدیری قوی و توانمند است که سهم تخصیصی از مرکز به مجموعه را محقق کند و تنها به اعتبارات استانی اکتفا نکند و در شرایط سخت اقتصادی نیز باید تلاش های بیشتری شود.
 
سال گذشته ۳۰۰ هزار نفر از هلال احمر خدمات دریافت کرده اند
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان زنجان نیز در ادامه این دیدار گفت: سال آینده هلال احمر ایران ۱۰۰ ساله می شود و شعار این هفته "یک قرن خدمات داوطلبانه" و شعار روز جهانی صلیب سرخ نیز "خدمات داوطلبانه مثال زدنی،شکست ناپذیر و توقف ناشدنی" نامگذاری شد.
سید قاسم موسوی اظهار داشت: پرسنل جمعیت هلال احمر استان زنجان سال گذشته خدمات قابل توجهی را به هموطنان حادثه دیده و بیشترین خدمات را در حوزه بیماری کووید- ۱۹ ارایه کردند.
وی تاکید کرد: بیشترین فعالیت ها و خدمات در حوزه کرونا و عوارض ناشی از آن برای خانواده ها بود که قبل از شیوع کرونا در استان زنجان آموزش نحوه مواجهه با این ویروس به شهروندان استان آغاز شد.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: خانواده هایی که متاثر از کرونا بودند در حوزه حمایتی- معیشتی با استفاده از ظرفیت خیرین، نیکوکاران و داوطلبان و منابع داخلی و درآمدی هلال احمر توزیع سبدهای غذایی و بهداشتی، کپسول اکسیژن و دستگاه های اکسیژن ساز و برخی داروهای خاص در قالب ستاد کرونا برای بیماران ارائه شده است.
موسوی ادامه داد: برای واکیسناسیون نیروهای عملیاتی و امدادی و پرسنل هلال احمر علیه کرونا در حال رایزنی هستیم تا بتوانیم با آسودگی خاطر بیشتر خدمات رسانی را محقق کنیم.
وی به آموزشهای هلال احمر اشاره کرد و اظهار داشت: در شرایط کرونایی آموزش های هلال احمر تعطیل نشد و به طور مستمر با استفاده از ظرفیت فضای مجازی و حضوری با رعایت پروتکل های بهداشتی انجام شده است.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: خیرین و داوطلبان هلال احمر بخش بزرگی از بدنه این مجموعه را تشکیل می دهند که بدون حضور آنها بخش قابل توجهی از خدمات ارائه نمی شود.
موسوی خاطرنشان کرد: سال گذشته ۳۰۰ هزار نفر از هلال احمر در بخش های امداد و نجات، حمایتی، معیشتی، دارویی، درمانگاه، طرح شهید حاج قاسم سلیمانی، آموزش خدمات دریافت کرده اند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha