تاکید استاندار خراسان‌ جنوبی بر بازگشت بالگرد اورژانس طبس

بیرجند - ایرنا - استاندار خراسان جنوبی وجود اورژانس هوایی در شهرستان طبس برای خدمات‌دهی به منطقه را الزامی دانست و بر بازگشت بالگرد این اورژانس به طبس تاکید کرد.

به گزارش روز یکشنبه پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری خراسان جنوبی، مسایل و مشکلات اورژانس هوایی شهرستان طبس در نشستی به صورت ویژه بررسی شد.

حمید ملانوری حین جلسه، طی تماس تلفنی با رییس سازمان اورژانس کشور ضمن گلایه از اقدام انجام شده، بر بازگشت بالگرد به طبس تاکید کرد.

استاندار خراسان جنوبی در این ارتباط تلفنی از پیشرفت ۴۰ درصدی آشیانه بالگرد گفت و با اشاره به اقدامات استان از بدو استقرار این بالگرد تاکنون، وجود آن را برای خدمات‌دهی به منطقه الزامی دانست.

بحث و تبادل نظر استاندار با رییس سازمان اورژانس کشور به وعده دکتر پیرحسین کولیوند مبنی بر بازگشت بالگرد ختم شد.

بنابر این گزارش در این نشست ضمن تشریح اقلیم، موقعیت جغرافیایی و قرار گرفتن خراسان جنوبی در مسیر ۲ کریدور اصلی و پرتردد، بر لزوم حضور اورژانس هوایی تاکید شد.

خراسان جنوبی به دلیل وسعت حوزه خدماتی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند جزو معدود استان‌هایی است که ۲ اورژانس هوایی دارد و بالگرد طبس براساس نیاز منطقه در سال ۹۶ اختصاص یافت.

بنا به مصوبات این نشست، عملیات عمرانی آشیانه بالگرد طبس نیز شتاب می‌گیرد.

انتشار خبر انتقال بالگرد اورژانس هوایی طبس به یکی از استان‌های همجوار خراسان جنوبی در روزهای اخیر واکنش‌هایی را در این استان به دنبال داشته است.

خراسان جنوبی دارای ۱۱ شهرستان است و شهرستان طبس در ۲۷۰ کیلومتری غرب بیرجند و در مسیر ارتباطی چند استان کشور قرار دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha