۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۰،‏ ۸:۰۶
کد خبرنگار: 1828
کد خبر: 84330497
۱ نفر

برچسب‌ها

فرماندار منوجان: کلیپ منتشر شده توزیع رایگان پیاز صحت ندارد

جیرفت - ایرنا - فرماندار شهرستان منوجان گفت: کلیپ منتشر شده در زمینه توزیع رایگان پیاز در این شهرستان صحت ندارد.

محمد محمودی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا  به انتشار کلیپی در فضای مجازی مبنی بر اینکه پیازهای دپو شده در شهرستان منوجان به رایگان در اختیار مردم قرار می گیرد، اشاره کرد و افزود: این فرد هیچ ارتباطی با مجموعه تعاون روستایی و هیچ دستگاه دولتی ندارد و از طرف خود این کلیپ را تهیه و منتشر کرده است.

وی تصریح کرد: این پیاز ها متعلق به سازمان تعاون روستایی جنوب کرمان بوده که در جریان خرید تضمینی انبار شده است.

محمودی افزود: هیچکس حق ندارد بدون اجازه تعاون روستایی از این پیازها استفاده کند.

 وی با بیان اینکه خرید تضمینی با هدف حفظ تعادل بازار صورت می گیرد، افزود: پیازهای خریداری شده نباید به چرخه بازار برگردد چرا که سبب برهم خوردن تعادل بین عرضه و تقاضا می شود.

فرماندار منوجان بیان کرد: مردم به شایعات منتشر شده در فضای مجازی مبنی بر اهدای رایگان پیاز به مردم توجه نکنند و اخبار را از طریق سایت این سازمان و خبرگزاری های رسمی پیگیری کنند.

وی با بیان اینکه پیازهای انبار شده فقط در قالب تفاهم نامه به نهادهای حمایتی کمیته امداد و بهزیستی به صورت رایگان اهدا می شوند، گفت: نهادهای حمایتی متقاضی جهت هماهنگی با سازمان تعاون روستایی جنوب کرمان هماهنگ کنند. 

وی تصریح کرد: سازمان تعاون روستایی در قالب تفاهم نامه با سازمان های حمایتی مانند کمیته امداد و بهزیستی تاکنون مقدار زیادی پیاز را به صورت رایگان به قشر محروم جامعه اهدا کرده و این روند ادامه دارد.

 خرید تضمینی پیاز توسط سازمان تعاون روستایی از۲۰ اسفند ماه سال گذشته آغاز و تا اردیبهشت ماه سال جاری در جنوب استان کرمان ادامه داشته است.

خرید تضمینی پیاز در راستای اجرای ابلاغیه وزیر جهاد کشاورزی و دستورالعمل خرید و فروش پیاز تضمینی سازمان مرکزی تعاون روستایی انجام شده است.

 جنوب کرمان به عنوان قطب کشاورزی کشور ، یک سوم پهناورترین استان کرمان  را با هفت شهرستان و جمعیت یک میلیون نفر در بردارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha