۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۰،‏ ۷:۳۳
کد خبرنگار: 2448
کد خبر: 84330489
۰ نفر

برچسب‌ها

 ۵۱ نفر از حامیان فلسطین در پاریس بازداشت شدند

تهران- ایرنا- وزیر کشور فرانسه از بازداشت ۵۱ نفر در اعتراضات به حملات رژیم صهیونیستی در این کشور خبر داد.

به گزارش ایرنا، جرالد دارمانین وزیر کشور فرانسه صبح یکشنبه در پیام توییتری نوشت: از پلیس به ویژه چهار هزار و دویست نیروی بسیج شده در پاریس متشکرم.

دارمانین افزود: چند نفر از جمله نیروهای پلیس در پاریس مجروح شدند. از ۵۱ تن دستگیر شده، ۴۴ تن از آنها در پاریس به ثبت رسیده است.

بازداشت معترضان در پاریس در حالی صورت گرفت که پلیس و وزارت کشور فرانسه به بهانه به خشونت کشیدن اعتراضات، هرگونه تجمع و راهپیمایی علیه حملات هوایی رژیم صهیونیستی به غزه فلسطین را ممنوع اعلام کرده بودند.

با این وجود معترضان فرانسوی روز شنبه علیه جنایات رژیم صهیونیستی در غزه در پاریس دست به راهپیمایی زدند و پلیس نیز با گاز اشک آور و با ماشین های آب پاش به تظاهر کنندگان حمله کرد.

علاوه بر پاریس همچنین صدها نفر معترض در سایر شهرهای فرانسه از جمله لیون و مارسی علیه حملات اسرائیل دست به راهپیمایی اعتراضی زدند که به صورت مسالمت آمیز برگزار شد.

ارتش رژیم صهیونیستی از سه شنبه گذشته حملات وحشیانه‌ای را به نوار غزه آغاز کرده که تاکنون صدها غیرنظامی که اکثر آن‌ها را زنان و کودکان تشکیل می‌دهند، به شهادت رسانده‌ است.

نیروهای مقاومت اسلامی فلسطین در غزه نیز به تلافی جنایات رژیم صهیونیستی و در پاسخ به این رژیم، صدها موشک به سرزمین های اشغالی شلیک کرده‌اند.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha