۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۰،‏ ۷:۰۲
کد خبرنگار: 2748
کد خبر: 84330487
۰ نفر

برچسب‌ها

 ۱۲۰ هزار هکتار از گندمزارهای لرستان تحت پوشش بیمه حوادث هستند

خرم‌آباد - ایرنا - معاون زراعت سازمان جهاد کشاورزی لرستان گفت: سطح زیرکشت گندم دیم و آبی در استان به ترتیب ۱۹۵ هزار و ۲۰۰ هکتار و ۴۵ هزار و ۵۰۰ هکتار است که از این سطح تنها ۱۲۰ هزار هکتار تحت پوشش بیمه حوادث هستند.

"جواد طهماسبی" روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا با  اشاره به وقوع خشکسالی کم سابقه در استان اظهار داشت: پیش بینی می شود امسال ۲۵۵ هزار تن گندم از مزارع استان برداشت شود در حالیکه این میزان برداشت سال گذشته حدود ۴۵۰ هزار تن بوده است.

وی میزان خرید تضمینی گندم لرستان در سال جاری را ۱۹۸ هزار تن پیش بینی کرد و گفت: گندمزارهای مناطق شمالی استان همچون نورآباد و الیگودرز متحمل خسارت بیشتری شده است و چنانچه در ماه جاری بارندگی موثری در این مناطق رخ ندهد، پیش بینی میزان برداشت این نواحی کمتر خواهد شد.

به گفته وی برداشت گندم از مناطق جنوبی استان آغاز شده است و تا اواخر خرداد ماه ادامه دارد.

بارندگی های سال زراعی جاری در لرستان نسبت به مدت مشابه سال قبل ۴۰ درصد کاهش یاقته است و به گفته رییس سازمان جهاد کشاورزی لرستان تاکنون خسارت چهار هزار و ۴۰۰ میلیارد تومانی ناشی از خشکسالی به این حوزه قطعی شده است.

گفتنی است مدیرکل مدیریت بحران استانداری لرستان اردیبهشت جاری به ایرنا گفته بود محصولات کشاورزی در استان برای استفاده از مزایا بیمه‌ای در حوادث، بیمه اجباری می‌شود.

مهدی پازوکی با اشاره به اینکه این قانون مصوبه مجلس شورای اسلامی می باشد، گفت: تمام محصولات کشاورزی، منازل مسکونی شهری و روستایی در قالب بیمه نامه ها باید به صورت اجباری بیمه شوند و جزییات این اقدام اعلام خواهد شد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha