۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۰،‏ ۹:۵۸
کد خبرنگار: 1795
کد خبر: 84330479
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

ما همه در انتخابات اثر گذاریم

کرج - ایرنا - برگزاری انتخابات مختلف در کشور از دستاوردهای مهم پیروزی انقلاب اسلامی در ایران به شمار می رود و در طول چهار دهه گذشته به خوبی ثابت شده که نقش تک تک مردم در این حماسه های سیاسی اثرگذار و سرنوشت ساز بوده است.

انتخابات در همه کشورها از اهمیت بالایی برخوردار است اما در ایران اسلامی به دلیل  جایگاه اعتقادی ، ارزشی و آرمان های انقلابی با بسیاری انتخابات جهان متفاوت است زیرا نظام اسلامی برخاسته از  نگاه مردم بوده و موفقیت آن در عرصه های داخلی و بین المللی مرهون حضور و پشتیبانی مردمی است. 

سربلندی ملت ایران به حضور پرشور در انتخابات گره خورده است که این مهم را در انتخابات۱۴۰۰ بار دیگر به رخ جهانیان می کشند.

جمهوری اسلامی ایران بر پایه رای مردم بنا شده لذا همه ما می دانیم که حضور وسیع مردم در پای صندق های رای برای موجودیت  نظام جمهوری اسلامی جنبه حیاتی دارد و مشارکت بالا در این انتخابات بسیار حایز اهمیت است.

حضور در انتخابات در نظام اسلامی به واسطه وجود دشمنان داخلی و خارجی در حقیقت رای به سیستم سیاسی در کشور به شمار رفته و مشارکت حداکثری مردم همیشه بر تصمیمات دشمنان ما در هر برهه و عقب نشینی آنان تاثیرگذار بوده است.

 انتخابات تجلی گاه و عرصه تعیین سرنوشت هر جامعه و هر شهروند برای تصمیم گیری و تصمیم سازی به منظور بهبود شرایط جامعه و حرکت به سمت تغییرات برجسته و محسوس و قابل لمس است.

 تلاش برای تحقق مشارکت حداکثری در انتخابات و پرهیز از دلسرد نمودن مردم، یک اصل مهم و همیشگی در انتخابات است.

مردم استان البرز از جمله دانش آموزان و فرهنگیان این استان در انتخابات ۱۴۰۰ با شعار" ما همه در انتخابات اثرگذاریم " به پای صندوق های رای در ۲۸ خرداد ماه سال جاری شرکت می کنند.

دست رد به سینه دشمنان

شهربانو حیدری از فرهنگیان بازنشسته و فعال سیاسی استان البرز ضمن بیان اینکه شمارش معکوس برای انتخاب آگاهانه و حضو پرشورمردم در انتخابات ۱۴۰۰ شروع شده است،گفت: مردم در انتخابات پیش‌رو برای تحقق انتخاب اصلح دست رد به سینه عوام فریبان می زنند.

وی به تاکیدات رهبر معظم انقلاب در خصوص برنامه محوری نامزدهای انتخابات ۱۴۰۰، پرداخت و ایشان در همه انتخابات بر این نکته تاکید داشته اند که داوطلبان تمام انتخابات‌ها نسبت به ارایه برنامه های خود به مردم اهتمام ویژه ای داشته باشند.

حیدری بیان داشت: مقام معظم رهبری همچنین به مردم توصیه کردند باید با مطالعه این برنامه ها و پرس و جو از افراد اهل فکر و اندیشه در راستای انتخاب فرد اصلح گام بردارند و آنچه که در راستای مطالبات عموم مردم برای توسعه کشور نزدیک است را انتخاب کنند.

وی با اشاره به نکته دیگری که رهبری تاکید دارند نامزدهای انتخاباتی باید در ارایه برنامه های خود از عوام فریبی دوری کرده و مطالبی را به نظر مردم برسانند که قابلیت اجرایی داشته باشد تا گرهی از مشکلات جامعه را باز کند، خاطرنشان کرد:

حیدری از حضور پرشور مردم درانتخابات ۲۸ خرداد به عنوان دست رد به سینه دشمنان یاد کرد و یادآورشد: برگزاری انتخابات پرشور موجب تقویت پایه های نظام اسلامی می‌شود.

وی یادآور شد: هر رای سدی بزرگ برابر دسیسه های دشمنان نظام اسلامی بوده و حضور گسترده آنان دست رد به سینه بدخواهان انقلاب است.

این فعال سیاسی البرز بیان داشت: همواره حضور مردم سد محکمی مقابل دشمنان نظام اسلامی است بنابر این هر کسی که دوستدار نظام و انقلاب است باید دراین انتخابات حضور پیدا کند و پایه های اقتدار نظام اسلامی را تقویت کند.

وی تاکید کرد: درچهار دهه گذشته خون شهدا و جانفشانی آنان درخت تنومند این انقلاب را تقویت کرده تا به دست ما برسد و امروز ما موظف هستیم در عرصه های مختلف اجتماعی و سیاسی با حضور حداکثری آن را تقویت کنیم.

مشارکت درتعیین سرنوشت

عبدالمجید درویشی دیگر فرهنگی البرز هم گفت:حضور در انتخابات پیش‌رو به خاطر توطئه‌های فرهنگی و اقتصادی دشمنان نظام و انقلاب اسلامی از اهمیت بسزایی برخوردار است و ما آمادگی خود را در کنار سایر اقشار جامعه برای حضور دراین عرصه مهم و سرنوشت‌ساز اعلام می کنیم.

وی با اشاره به اینکه دشمنان با جنگ روانی و تبلیغاتی گسترده به شدت به دنبال جلوگیری از مشارکت بالای مردم دراین عرصه هستند، اظهارداشت: درانتخابات ۲۸ خرداد نیازبه بینش و بصیرت داریم تا مشارکت حماسی دیگری البته با توجه به رهنمودهای مقام معظم رهبری در ایران اسلامی شکل گیرد.

این فرهنگی البرزی  بیان داشت: اصل حکومتی که خدا برای بشریت خواسته همان حکومت ولایی است و باید خط و ربطمان همان باشد که دست ولی‌فقیه به آن اشاره می‌کند.

درویشی با بیان اینکه همه ما انسان‌ها در گرو انتخاب خود هستیم و این انتخاب‌ در واقع سرنوشت ما را می‌سازد، اضافه کرد: چه انتخاب‌های فردی و چه انتخاب‌های اجتماعی و شاید مهم‌ترین انتخاب ما در عرصه‌ سیاسی و اجتماعی در کشور باشد که سرنوشت کشورمان را رقم می‌زند.

وی تصریح کرد: همه ما در قبال انتخابات امسال ۲ وظیفه‌ مهم داریم که شامل  شرکت در اصل انتخابات، برای مشارکت در سرنوشت میهن اسلامی و همچنین انتخاب درست برای پیشرفت میهن درعرصه‌های گوناگون است.

وی ادامه داد: هر فردی دل در گرو توسعه و عزت و اقتدار میهن اسلامی دارد باید جانانه با وحدت و همدلی با درک شرایط منطقه و کشور فعالانه در انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستاها که نوعی دخالت در تعیین سرنوشت خود و کشور است مشارکت کند.

نگاه آگاهانه به انتخابات

مهین محمدی فرهنگی و فعال سیاسی در کرج گفت: به انتخابات پیش رو باید نگاه جدی و آگاهانه داشته باشیم تا با رای خود  حیات خود و جامعه را غنا ببخشیم.

وی افزود: ما باید با آگاهی و شناخت کامل در انتخابات شرکت کنیم و اجازه انتخاب افراد ناشایست که برای احقاق حق و حقوق مردم تلاش کافی نمی‌کنند را ندهیم.

محمدی  بیان داشت: انتخابات یک وظیفه و تکلیف است که مردم با مشارکت در انتخابات و انتخاب فرد یا افراد لایق به وظیفه اشان عمل می کنند و اما کسانی که رای می آورند نیز درمقابل اعتماد مردم تکلیف دارند.

وی ادامه داد: جامعه فرهیخته فرهنگیان همسو با اقشار مختلف جامعه در انتخابات مهم و سرنوشت‌ساز خردادماه امسال شرکت کرده و بار دیگر وفاداری خود را به انقلاب اسلامی و توسعه و موفقیت نظام و کشور ابراز می‌دارند.

محمدی یادآورشد: ۲۸ خردادماه شاهد خلق حماسه‌ای ماندگار و برگ زرین دیگری در تاریخ کشور و انقلاب اسلامی با مشارکت بالای همگان خواهیم بود و توطئه‌های دشمنان که چشم دیدن پیشرفت کشور ما را ندارند  نقش بر آب شده و عظمت ایران در منظر جهانیان برجسته می‌شود.

وی تصریح کرد: موضوع انتخابات ریاست جمهوری و حضور و مشارکت جدی مردم ، امروز موضوع بسیار مهم و سرنوشت سازی است که باید به آن نگاه ملی و فرا ملی داشته باشیم.

محمدی  با تاکید براینکه اگر دشمنان بی تفاوتی نسبت به انتخابات را دربین مردم ایران ببینند با طمع بیشتری برنامه های استکباری خود را دنبال کرده و شیطنت های خود را افزایش می دهند، عنوان کرد: مردم با مشارکت حداکثری در انتخابات می توانند زمینه مایوس شدن دشمنان را رقم بزنند.

وی افزود: انتخابات درهمه کشورها از اهمیت بالایی برخوردار است اما درایران به دلیل اینکه انتخابات نقش پشتوانه ای و امنیتی دارد بسیارمهم تراست.

انتخابات و سرنوشت مردم

علی علی پناه  فرهنگی بسیجی استان البرز گفت: سرنوشت کشور در انتخابات رقم می‌خورد و بی توجه ای یا بی‌تفاوتی در این عرصه حساس و خطیر، زیبنده نظام اسلامی نیست.

وی با اشاره به اینکه مشارکت حداکثری و انتخاب اصلح ۲ موضوع اصلی در انتخابات است افزود: مشارکت حداکثری مردم در انتخابات، اقتدار و امنیت ملی را در پی دارد و پشتوانه مشروعیت نظام محسوب می‌شود.

علی پناه بیان داشت: حضور در انتخابات در نظام اسلامی به واسطه وجود دشمنان داخلی و خارجی در حقیقت رای به سیستم سیاسی در کشور به شمار رفته و مشارکت حداکثری مردم همیشه بر تصمیمات دشمنان ما در هر برهه و عقب نشینی آنان تاثیرگذار بوده است.

 وی انتخابات را تجلی گاه و عرصه تعیین سرنوشت هر جامعه و هر شهروند برای تصمیم گیری و تصمیم سازی به منظور بهبود شرایط جامعه و حرکت به سمت تغییرات برجسته و محسوس و قابل لمس دانست و خاطرنشان کرد: تلاش برای تحقق مشارکت حداکثری در انتخابات و پرهیز از دلسرد نمودن مردم، یک اصل مهم و همیشگی در انتخابات است.

وی تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران بر پایه رای مردم بنا شده بنابراین حضور وسیع مردم در پای صندوقهای رای برای موجودیت  نظام جمهوری اسلامی جنبه حیاتی دارد و مشارکت بالا در این انتخابات بسیار حایز اهمیت است.

علی پناه ادامه داد: پرهیز از عوامفریبی و شعارهای بدون پشتوانه دیگر الزامات رفتاری در عرصه تبلیغات انتخاباتی و رقابتهای سیاسی است تا بدین ترتیب اخلاق اسلامی و اخلاق انسانی سر لوحه کار همه فعالان سیاسی قرار گیرد.

وی یادآورشد: هرکس با هر سلیقه و گرایش انتخاباتی، حتی اگر به نظام اعتقاد هم نداشته باشد، نباید با بی تفاوتی، نقش تاثیرگذار خود را در این عرصه بسیار مهم نادیده بگیرد و به این مساله بی توجه باشد.

این فرهنگی البرزی  عنوان کرد: تحریم، توطئه، ضعف مدیریت‌ و حتی ترور در طول سال‌های بعد از پیروزی انقلاب وجود داشته اما انتخابات‌ همواره و در هر شرایطی برگزار شده‌ است تا روند اجرایی کشور، رها و خدشه دار نشود.

انتخابات وظیفه ای ملی

فاطمه لباف از دانش آموزان کرجی و نائب رییس مجلس دانش آموزی کشور گفت: همه شهروندان با هر گونه دیدگاه و تفکری سیاسی باید اصل نظام و کشور را در نظر بگیرند و وظیفه دینی و ملی خود را با حضور در پای صندوق‌های رای نشان دهند، زیرا مشارکت بالا در انتخابات موجب تقویت نظام در برابر توطئه‌ها و مایه اقتدار کشور است.

وی انتخابات را اوج همبستگی آحاد ملت و همراهی با نظام و انقلاب اسلامی و تحقق منویات مقام معظم رهبری ذکر کرد و افزود: همه باید با درک شرایط جنگ اقتصادی و تحریم‌هایی که دشمنان ظالمانه بر کشور تحمیل کرده‌اند، در این عرصه مهم تصمیم سازی برای کشور شرکت کنند.

وی با اشاره به اینکه مردم با مشکلات اقتصادی دست به گریبان هستند، یادآور شد: برای جلب مشارکت مردم در انتخابات مسوولان باید بیش از گذشته برای حل مسایل و رسیدگی به مطالبات شهروندان اهتمام داشته باشند، زیرا تحقق خواسته های آنان نقش مهمی در برگزاری باشکوه انتخابات دارد.

وی به تبیین نقش رسانه‌های گروهی به خصوص شبکه‌های اجتماعی و رسانه‌های مکتوب درافزایش مشارکت مردم در انتخابات پرداخت و از فعالان عرصه رسانه خواست رویدادهای مرتبط با انتخابات و افزایش مشارکت مردم را در اولویت کاری خود قرار دهند.

لباف تهیه مطالب روشنگرانه و بصیرت‌افزا درراستای نقش مردم در عرصه تعیین سرنوشت سیاسی و اجتماعی را زمینه‌ساز مشارکت حداکثری و پرشور مردم و جوانان در پای صندوق‌های اخذ رای دانست.

وی ادامه داد: دشمنان چشم دیدن اقتدارانقلاب اسلامی و عزت ملت ما را ندارند  و لازم است همه مردم  دربرگزاری انتخاباتی پرشور و آگاهانه به میدان بیایند و بار دیگر توطئه مخالفان انقلاب و نظام را همانند دوره‌های گذشته نقش بر آب کنند.

 انتخابات و مشت کوبنده

مسوول بسیج فرهنگیان البرز نیز گفت: مردم با مشارکت جدی درانتخابات بار دیگر مشتی بر دهان یاوه‌گویانی خواهند زند که منتظر تزلزل ایران اسلامی هستند و موجبات یاس دشمنان نظام اسلامی را بیش از پیش فراهم خواهند آورد.

مجتبی آمرکاشی به اهمیت مشارکت جویی مردم در انتخابات پیش رو پرداخت وافزود: در سایه انتخابات پرشور می توان دست به انتخاب افراد اصلح تر برای اداره امور مطلوبتردربخش اجرایی کشور، امور شهری و روستاها زد.

وی بیان داشت: حضور پرشور مردم در صحنه رویداد سرنوشت ساز انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا در ۲۸خرداد با بصیرت لازم می تواند بستر توسعه و رشد کشور را بوجود آورد.

وی با اشاره به اینکه سربلندی ملت ایران به حضور پرشور در انتخابات گره خورده است، خاطرنشان کرد: مردم باید در این انتخابات با ردیگر ولایت مداری و ادای دین خود نسبت به امام و شهدا  را به رخ دشمنان بکشند.

آمرکاشی یادآورشد: موضوع انتخابات ریاست جمهوری و حضور و مشارکت جدی مردم امروز موضوع بسیار مهم و سرنوشت سازی برای ملت ایران، امنیت و مایوس شدن دشمنان است و باید با نگاه ویژه ای به آن پرداخت.

وی ادامه داد: مردم با حضور و مشارکت جدی در انتخابات می توانند زمینه مایوس شدن دشمنان از دین و آیین ما را رقم بزنند و بدین وسیله به آیات قرآن کریم جامه عمل بپوشانند.

آمرکاشی تصریح کرد : آسیب پذیری ملت با مشارکت نکردن در انتخابات مشخص می شود و در چنین شرایطی دشمنان خود را برای جنگ، ایجاد رعب و وحشت و تسلط آماده می کنند.

وی با تاکید بر اینکه دشمنان به آسانی از کنار انتخابات ریاست جمهوری ایران که سرنوشت ساز ترین عرصه حضور مردم است، نمی گذرند، افزود: که امروز دشمنان منتظر سودجویی از هر شرایط و وضعیتی هستند تا به این طریق توطئه ها و ترفندهای خود را برای راه اندازی فتنه ای جدید در نظام اسلامی پیاده کنند.

۲۸ خرداد ۱۴۰۰ سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا به صورت همزمان با برگزار می‌شود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha