یک مقام اسلامی در انگلیس: اسرائیل وحشی‌گری را به حد اعلی رسانده‌است

لندن – ایرنا – رئیس کمیسیون حقوق بشر اسلامی انگلیس در واکنش به تشدید دور جدید درگیری‌ها در سرزمین های اشغالی و تخریب ساختمان رسانه‌های بین‌المللی در غزه توسط رژیم صهیونیستی تصریح کرد که اشغالگران قدس وحشی‌گری و جنایت‌ها در این منطقه را به حد اعلی رسانده‌اند.

مسعود شجره بامداد یکشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا در لندن گفت: رفتارهای اخیر صهیونیست‌ها در روزهای اخیر و حتی قبل از آن مطلب تازه‌ای نیست و نباید از اقدامات وحشی‌گرانه و عمدی آن‌ها متعجب شویم. اینکه گاهی اوقات از اقدامات آن‌ها شوکه می‌شویم به خاطر این است که این‌طور القا شده که آن‌ها با تروریسم مواجه هستند و سرکوب می‌شوند. اما واقعیت این است که آن ها یک قدرت آپارتاید و اشغالگر هستند که وحشی‌گری را به حد اعلی رسانده‌اند.

وی افزود: صهیونیست‌ها طی نزدیک به ۷۰ سال گذشته، درحالی این جنایت‌ها را صورت داده‌اند که خود را یک نظام متمدن جا زده‌اند. اما آن‌ها یک نظام آپارتاید هستند که این جنایت‌ها طبیعت و بخشی از ژن آن‌هاست.

ارتش رژیم صهیونیستی در روزها گذشته حملات وحشیانه‌ای را به نوار غزه آغاز کرده که تاکنون صدها غیرنظامی که اکثر آن‌ها را زنان و کودکان تشکیل می‌دهد، به شهادت رسانده‌ است. این رژیم در تازه ترین تحول صورت گرفته، در اقدامی جنایتکارانه و خلاف قوانین بین‌المللی و به منظور جلوگیری از پوشش جنایات خود، « برج الجلا » را در غزه که شماری از دفاتر رسانه‌های بین‌المللی در آن استقرار داشتند، هدف قرار داد.

در برج الجلاء دفاتر خبری رسانه‌های بین المللی از جمله شبکه الجزیره، اسوشیتدپرس و خبرگزاری فرانسه در آن قرار داشتند و اخبار مربوط به غزه را پوشش می‌دادند. فیلم‌های منتشر شده نشان می‌دهد این برج به شکل کامل ویران شده است.

«مسعود شجره» می‌گوید: این جنایت‌ها را نمی‌توان با مذاکره حل کرد. مذاکره کنیم که سطح جنایت‌هایشان را تعدیل دهند؟ این مساله‌ای است که جامعه جهانی از درک آن عاجز است و باید واقعیت را درک کرد.

وی هشدار داد: اگر پی به ذات شیطانی این رژیم نبریم ۷۰ سال دیگر شاهد جنایت‌های آن‌ها خواهیم بود. باید درک کنیم که نمی توان با یک نظام آپارتاید اشغال گر و وحشی مدارا کرد.

رئیس کمیسیون حقوق بشر اسلامی انگلیس درباره تخریب ساختمان رسانه‌های بین المللی در غزه هم گفت که صهیونیست‌ها تحمل شنیدن حقایق را ندارند. هرکس هر سطحی از حقیقت را افشا کند آن‌ها از هر قدرتی از جمله حمله هوایی استفاده می‌کنند تا آن‌ها را تهدید و متوقف کنند. وی افزود که این وضعیت محدود به سرزمین‌های اشغالی نیست و افرادی که در سایر کشورها از فلسطین حمایت می‌کنند با بی رحمی تمام تحت فشار قرار می‌گیرند.

پیشتر مدیرعامل آسوشیتدپرس در واکنش به حمله رژیم صهیونیستی علیه برج الجلا در غزه ابراز نگرانی و تصریح کرد که اسرائیل از مقر این دفتر مطلع بود.

«گری پروت» در این بیانیه عنوان کرد: ما از اینکه ارتش اسرائیل ساختمانی را که در آن دفتر AP و سایر سازمان های خبری در غزه مستقر هستند هدف قرار داد و تخریب کرد، وحشت کرده‌ایم. وی افزود: آنها مدتهاست که محل دفتر ما را می دانند و اطلاع دارند که روزنامه نگاران در آنجا در حال کار هستند.

مدیرعامل آسوشیتدپرس تصریح کرد که آنچه دیروز اتفاق افتاد، موجب شد که جهان کمتر از آنچه در غزه اتفاق می افتد، آگاه شود.

سخنگوی دبیرکل سازمان ملل متحد هم گفته است که دبیرکل، حمله به دفاتر رسانه‌ها را نقض قوانین بین‌المللی می‌داند که باید از آن جلوگیری شود.

وی تصریح کرد که آنتونیو گوترش به همه طرفها یادآوری می کند که هرگونه هدف گیری بی رویه به ساختارهای غیرنظامی و رسانه ای، قوانین بین المللی را نقض می‌کند و باید به هر قیمتی از آن جلوگیری شود.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha