۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۰،‏ ۳:۲۰
کد خبرنگار: 863
کد خبر: 84330457
۴ نفر

برچسب‌ها

تظاهرات گسترده مردم یونان در حمایت از فلسطینی‌ها

آتن- ایرنا- شهروندان یونانی امروز شنبه با برگزاری تظاهرات گسترده ای حمایت خود از مردم مظلوم فلسطین را اعلام و جنایات رژیم صهیونییستی را محکوم کردند.

به گزارش ایرنا از آتن، بعد ظهر روز شنبه شهروندان یونانی با برپایی تظاهراتی که از میادین اصلی شهر آتن آغاز شد، حمایت همه جانبه خود از مردم مظلوم فلسطین را ابراز داشتند.

معترضان به سیاست های جنایتکارانه رژیم صهیونیستی ابتدا در میادین "امونیا" و "سینداگما"، دو میدان اصلی شهر آتن تجمع و سپس به سوی سفارت رژیم صهیونیستی و آمریکا راهپیمایی کردند.

شهروندان یونانی در خلال راهپیمایی در مقابل سفارت آمریکا تجمع و با سردادن شعارهایی همچون سفارت‌های آمریکا مراکز تربیت و اقدامات تروریستی" و "آمریکا و اسرائیل قاتل ملت‌ها هستند"، "ما در کنار مردم مظلوم فلسطین قرار داریم" و "از مبارزات فلسطینی برای رسیدن به حقوق انسانی و اجتماعی خود حمایت می‌کنیم" را سر دادند.

معترضان به حملات نیروهای رژیم اشغالگر قدس به مردم غزه، سپس به سوی سفارت این رژیم در مرکز شهر آتن راهپیمایی و با سردادن شعارهایی، این رژیم را جنایتکار قلمداد کردند و شعارهایی همچون "اسرائیل تروریست است، نه فلسطین"، "مرگ بر جنایتکاران صهیونیست"، "دست از کشتار مردم فلسطین بردارید" و "ما در کنار مردم مبارز فلسطین قرار داریم" را سر دادند.

روزنامه یونانی زبان "سنداکتون" در این باره می نویسد درحالیکه معترضان با نظم به تظاهرات اعتراضی خود ادامه می دادند، نیروی های پلیس  شهر آتن، به دلیل  تجمع و تظاهرات در مقابل سفارت رژیم صهیونیستی به معترضان با باتوم و گاز اشک آور حمله و تعداد چند نفر از آنان را دستگیر و تحویل مقام های قضایی دادند.

مردم معترض به نشانه اعتراض به دستگیری این افراد تا چند لحظه پیش از ارسال این گزارش به تجمع در مقابل پلیس یونان ادامه دادند و شعارهایی را بر علیه رژیم اشغالگر قدس سر داده و خواستار آزادی دستگیر شدگان شدند.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha